Dział: INTERNET

Dodano: Luty 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portal Gazeta.pl przeprosił prezesa PiS za podanie błędnej infomacji

Portal Gazeta.pl błędnie podał we wtorek, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa (screen Youtube.com/Telewizja Republika)

Portal Gazeta.pl (Agora) opublikował przeprosiny dla Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o artykuł i wpis na Twitterze z wtorku, w których podano, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa.

„Portal Gazeta.pl przeprasza pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 29 stycznia 2019 roku w jednym z artykułów napisaliśmy przez pomyłkę, że Jarosław Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa” - podano w oświadczeniu zamieszczonym na portalu w sobotę po północy.

We wtorek posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli skierowanie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa  przez Jarosława Kaczyńskiego. W artykule na Gazeta.pl oraz w promującym go tweecie napisano, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa. Po zwróceniu uwagi przez dziennikarzy na Twitterze, wpis usunięto, a artykuł poprawiono.

W piątek Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do Agory SA, w którym domaga się przeprosin za cykl artykułów poświęconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Oprócz przeprosin za błędną informację podaną przez Gazeta.pl, domaga się też przeprosin w serwisie Wyborcza.pl i „Gazecie Wyborczej” za upublicznienie przebiegu rozmów „utrwalonych bez jego wiedzy i zgody”.

(PAZ, 02.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.