Dział: INTERNET

Dodano: Luty 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portal Gazeta.pl przeprosił prezesa PiS za podanie błędnej infomacji

Portal Gazeta.pl błędnie podał we wtorek, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa (screen Youtube.com/Telewizja Republika)

Portal Gazeta.pl (Agora) opublikował przeprosiny dla Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o artykuł i wpis na Twitterze z wtorku, w których podano, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa.

„Portal Gazeta.pl przeprasza pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 29 stycznia 2019 roku w jednym z artykułów napisaliśmy przez pomyłkę, że Jarosław Kaczyński jest podejrzany o popełnienie przestępstwa” - podano w oświadczeniu zamieszczonym na portalu w sobotę po północy.

We wtorek posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli skierowanie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa  przez Jarosława Kaczyńskiego. W artykule na Gazeta.pl oraz w promującym go tweecie napisano, że prezes PiS jest podejrzany o popełnienie przestępstwa. Po zwróceniu uwagi przez dziennikarzy na Twitterze, wpis usunięto, a artykuł poprawiono.

W piątek Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe do Agory SA, w którym domaga się przeprosin za cykl artykułów poświęconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Oprócz przeprosin za błędną informację podaną przez Gazeta.pl, domaga się też przeprosin w serwisie Wyborcza.pl i „Gazecie Wyborczej” za upublicznienie przebiegu rozmów „utrwalonych bez jego wiedzy i zgody”.

(PAZ, 02.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Kuciak mógł być przed śmiercią inwigilowany

Zdjęcia zaprezentowane w reportażu mogły zostać wykorzystane przez mordercę Kuciaka (screen Rai.it)

Włoskie stacje TV 7 oraz RAI 1 opublikowały reportaż z nieznanymi dotąd zdjęciami zamordowanego w lutym 2018 roku na Słowacji dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. Mają one dowodzić, że reportera śledził były szef Słowackiej Służby Informacyjnej (SIS) Peter Toth.

Agencja TASR cytuje portal liberalnej gazety "DennikN", według którego autorem zdjęć jest były szef wywiadu. Współpracuje on ze śledczymi wyjaśniającymi śmierć Kuciaka i miał zeznać, że zdjęcia zrobił na zlecenie biznesmena Mariana K., który znajduje się w areszcie w związku z oskarżeniami o machinacje finansowe, ale prokuratorzy nie postawili mu zarzutu inspirowania do zabójstwa reportera. Dziennikarze sugerują, że zdjęcia zaprezentowane w reportażu zostały wykorzystane przez mordercę Kuciaka.

Kuciak, współpracownik portalu Aktuality.sk, 21 lutego ub.r. został zabity razem ze swoją narzeczoną Martiną Kusznirovą. Policjanci prowadzą śledztwo, zakładając m.in., że morderstwo związane jest z dziennikarską pracą Kuciaka. We wrześniu 2018 roku zatrzymano i postawiono zarzuty podwójnego zabójstwa czterem osobom. Wśród nich ma znajdować się morderca, który najprawdopodobniej działał na zlecenie Mariana K. 

(PAP, PAZ, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.