Temat: Grand Press Photo

Dział:

Dodano: Luty 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa Grand Press Photo 2018 w Nowym Sączu

Fot. Adam Lach/ Napo Images, Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Darek Golik/Forum Polska Agencja Fotografów, Marcin Zaborowski/„National Geographic Polska”

Do 18 lutego w Galerii Sandecja w Nowym Sączu można oglądać pokonkursową wystawę Grand Press Photo 2018.

- Mam nadzieję, że wystawa zachwyci nie tylko osoby, które zawodowo zajmują się fotografią, ale także tych, którzy na co dzień nie mają z nią styczności, odkrywając w nich wrażliwość na sztukę – mówi Joanna Poparda z Galerii Sandecja.

Wśród prezentowanych fotografii są zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył członek prestiżowej agencji VII Stefano De Luigi. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Arkadiusz Gola („Dziennik Zachodni”), Peer Grimm (Deutsche Presse-Agentur), Andrej Reiser, Andrzej Zygmuntowicz.

- Żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne, bardzo zmienne. Oglądając te zdjęcia, wyraźnie widać, że jest jakieś napięcie społeczne, którego od dawna nie obserwowaliśmy. I są fotografowie, którzy to wyczuwają i o tym opowiadają – komentuje Andrzej Zygmuntowicz.

Na wystawie można zobaczyć m.in. Zdjęcie Roku - fotografię Adama Lacha (Napo Images) zrobioną 24 lipca 2017 roku w Warszawie podczas protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa.

Na wystawę najlepszych zdjęć prasowych 2017 roku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.

Wstęp jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Mecenas Grand Press Photo 2018: Nikon

Partnerzy konkursu i wystaw: Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Inicjatywa Nasza Niepodległa

Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus i thyssenkrupp Materials Poland S.A. Partner wystawy miejskiej: Galeria Sandecja, firma FAKRO

Patroni medialni: „Gazeta Krakowska”, portal Naszemiasto.pl, Radio RDN

ZDJĘCIA WSZYSTKICH LAUREATÓW MOŻNA ZOBACZYĆ NA STRONIE GRAND PRESS PHOTO

Kontakt dla mediów w sprawie wystawy: Magdalena Jankowska, tel. 601 780 003, m.jankowska@press.pl

(PAZ, 01.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.