Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IRCenter: rośnie udział internautów korzystających z dwóch ekranów jednocześnie

Prawie co drugi internauta (49 proc.) w trakcie oglądania telewizji sprawdza pocztę elektroniczną (fot. Erik Lucatero/Unsplash.com)

82,5 proc. internautów w trakcie oglądania telewizji korzysta z dodatkowego ekranu, najczęściej ze smartfona (68 proc.) lub laptopa (58 proc.) – wynika z badania "Multiscreening 2018", zrealizowanego przez IRCenter.

To wzrost w porównaniu z zeszłoroczną edycją badania z 77 proc. Prawie co drugi internauta (49 proc.) w trakcie oglądania telewizji sprawdza pocztę elektroniczną. 40 proc. używa serwisów społecznościowych i komunikuje się ze znajomymi. 28 proc. sprawdza bieżące wydarzenia, 23 proc. gra w gry. Informacje o tym, co jest widoczne na pierwszym ekranie, sprawdza 17 proc. badanych, tyle samo słucha muzyki. Z kolei 15 proc. szuka informacji o markach, które widziało na ekranie.

Press

Zachowania multiscreeningowe są najpopularniejsze w trakcie oglądania telewizji. Wśród pozostałych par urządzeń najbardziej popularne jest połączenie laptopa i smartfonu – współkorzysta z nich ponad połowa internautów (57 proc.).

Badanie wykonano w grudniu metodą CAWI na próbie 1020 internautów.

(KOZ, 29.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook powoła radę ds. standardów i moderacji kontentu

Oprócz rozpatrywania odwołań organ ma wypracowywać standardy dotyczące publikacji treści w serwisie (fot. Pixabay.com)

Facebook zapowiedział powołanie niezależnej rady, która ma się zajmować odwołaniami użytkowników dotyczącymi usuwania wpisów i blokowania kont.

Rada ds. standardów i moderacji kontentu ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. Będzie się składać z ok. 40 ekspertów z różnych dziedzin m.in. dziennikarstwa, praw człowieka, praw autorskich i bezpieczeństwa publicznego. Jej decyzje będą wiążące i wdrażane przez serwis. Oprócz rozpatrywania odwołań organ ma wypracowywać standardy dotyczące publikacji treści w serwisie.

Kilka dni temu szef serwisu Mark Zuckerberg otrzymał list otwarty podpisany przez ponad 70 instytucji pozarządowych z apelem o utworzenie autonomicznego ciała pozwalającego użytkownikom Facebooka odwoływać się od decyzji o usuwaniu treści i blokowaniu kont. Organizacje zaapelowały też ostatnio o podział Facebooka.

(LL, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.