Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Rz”: Prezydent może zawetować ustawę o rekompensacie dla TVP

Andrzej Duda (fot. Radosław Czarnecki / wikipedia.org / lic. CC BY-SA 4.0)

Pałac Prezydencki nie wyklucza weta do projektu o rekompensacie dla publicznego radia i telewizji za utracone wpływy z abonamentu - informuje „Rzeczpospolita”.

Posłowie PiS - autorzy projektu ustawy o opłatach abonamentowych - proponują, aby media publiczne otrzymały z budżetu państwa 1,26 mld zł w ramach rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu. Sejm ma zająć się tą ustawą na najbliższym posiedzeniu planowanym na drugą połowę lutego. Jednak PiS nie ma większości, która pozwoliłaby odrzucić ewentualne weto prezydenta.

Wprawdzie prezydent Andrzej Duda unika bezpośredniej krytyki TVP, ale rozmówcy dziennika potwierdzają, że głowa państwa oczekuje zmiany tonu i zmian personalnych w telewizji publicznej. W Pałacu Prezydenckim są niezadowoleni z przedstawienia przez TVP pomysłu referendum oraz sposobu, w jaki głowa państwa została zaprezentowana w „Szopce Noworocznej 2019”.

Dlatego Andrzej Duda w trakcie spotkania z członkami KRRiT miał im jasno wskazać, że powinni aktywniej zająć się tym, co dzieje się w mediach publicznych.

"Myślę, że tak jak i wiele osób tak samo pan prezydent jest krytyczny wobec tego co się stało" - skomentował w poniedziałek w RMF FM postawę Telewizji Polskiej w ostatnich dniach rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski.

(PAZ, 23.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elżbieta Kruk z RMN: po śmierci Pawła Adamowicza TVP zachowała się jak należy

„Mniej mowy nienawiści może będzie” - skomentowała Elżbieta Kruk bojkot TVP przez polityków PO (screen: Rmf24.pl)

„W ostatnim czasie, to nie mam zbyt dużo uwag do telewizji publicznej” - powiedziała w RMF FM Elżbieta Kruk, szefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, członkini Rady Mediów Narodowych.

Zapytana przez Roberta Mazurka, czy TVP zdała egzamin po śmierci Pawła Adamowicza, Kruk odpowiedziała: „Pewnie jakieś uwagi zawsze można mieć, ale ja myślę, że się zachowała, jak należy” i dodała: „W tej chwili, w ostatnim czasie, to nie mam zbyt dużo uwag do telewizji publicznej. W przeciwieństwie do wielu - wcale nie będę tak bardzo krytykowała tych »Wiadomości« sławetnych”.

Chodzi o wydanie „Wiadomości” z 14 stycznia, w których wyemitowano szeroko komentowany i krytykowany materiał o „mowie nienawiści”.

„Czy tam jakieś słowo nieprawdy padło? Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, to ja się zgadzam. To może nie był ten dzień, tak?” - mówiła Elżbieta Kruk w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Członkini RMN odniosła się też do bojkotu telewizji publicznej przez polityków Platformy Obywatelskiej.

„Mniej mowy nienawiści może będzie” - skomentowała.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 23.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.