Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Rachoń pozwał Krzysztofa Skibę za zniesławienie

Pozew Michała Rachonia (z lewej) dotyczy wpisu Krzystofa Skiby (z prawej) na Facebooku (kolaż: screen Tvp.info, Youtube.com/Makro Film)

Dziennikarz Michał Rachoń złożył 16 stycznia przeciwko Krzysztofowi Skibie prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia.

Informację podał serwis Niezależna.pl. Pozew dotyczy wpisu na Facebooku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w którym muzyk stwierdził, że to m.in. Rachoń jest moralnie odpowiedzialny za ten polityczny mord.

"Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi »reporterzy« tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord"- napisał Krzysztof Skiba na Facebooku.

TVP poinformowała w poniedziałkowym komunikacie,  że wystąpi na drogę sądową przeciwko muzykowi Krzysztofowi Skibie, dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu, rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi i prof. Wojciechowi Sadurskiemu za wiązanie jej ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

10 stycznia Telewizyjna Agencja Informacyjna na czas nieokreślony zawiesiła Michała Rachonia w prowadzeniu programów „Minęła 20” oraz „Woronicza 17”. Powodem było wyemitowanie tego dnia w programie „Minęła 20” animacji Barbary Pieli szydzącej z Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 22.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie zdradza, ile kosztowała transmisja mszy za Jadwigę Kaczyńską

"To jednak coś nowego" - komentuje Krzysztof Luft transmitowanie mszy w intencji prezesa rządzącej partii (screen Twitter.com/Krzysztof Luft)

TVP Info w środę transmitował mszę za zmarłą sześć lat temu Jadwigę Kaczyńską, matkę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Telewizja nie zdradza, ile ją to kosztowało i kto za to zapłacił "ze względu na otoczenie konkurencyjne".

"Transmitowanie przez publiczną telewizję @tvp_info mszy w intencji zmarłej 6 lat temu matki prezesa partii rządzącej to jednak coś nowego. No może w Korei Płn też by transmitowali gdyby tam były msze..." - komentował Krzysztof Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zapytaliśmy biuro prasowe TVP, ile kosztowała transmisja mszy, kto za nią zapłacił, a także czy każdy poseł może zwrócić się do TVP o transmisję mszy w intencji członka swojej rodziny.

"Nie ujawniamy informacji, dotyczących kosztów produkcji poszczególnych programów. Są to informacje poufne, ze względu na otoczenie konkurencyjne, w jakim funkcjonuje spółka" - informuje biuro prasowe telewizji publicznej. "TVP Info relacjonuje wszystkie wydarzenia istotne z punktu widzenia naszych widzów, oraz takie, w których udział biorą najważniejsi polscy politycy niezależnie od przynależności partyjnej" - zapewnia TVP.

W 2013 roku telewizje informacyjne pokazywały na żywo część pogrzebu Jadwigi Kaczyńskiej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 22.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.