Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Weekendowe wydania dzienników z dodatkami specjalnymi o Pawle Adamowiczu

Okładki wydań "Dziennika Bałtyckiego" oraz "Faktu" poświęconych Pawłowi Adamowiczowi

Weekendowe wydania "Faktu", "Gazety Wyborczej", a także "Rzeczpospolitej" i "Dziennika Bałtyckiego" ukażą się z dodatkami poświęconymi zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.

W sobotę w Gdańsku odbędzie się pogrzeb Adamowicza. Tego dnia wydanie "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska) w Trójmieście będzie powiększone o 24-stronicowy dodatek. Redakcja przybliży w nim sylwetkę Adamowicza m.in. jako polityka, społecznika, męża i ojca. "Fakt" już wcześniej przygotował 50 tys. egzemplarzy bezpłatnego dodatku, który od wtorku do piątku jest rozdawany w okolicach gdańskiego urzędu miasta i ulicy Długi Targ.

Specjalne wydanie na weekend planuje też "Rzeczpospolita" (Gremi Media). - Poświęcamy Pawłowi Adamowiczowi znaczną część najbliższego "Plusa Minusa" - zapowiada Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rz".

Podobnie "Gazeta Wyborcza" (Agora), która w ten weekend wyjdzie z powiększonym "Magazyn Świątecznym". Dodatkowych osiem stron zostanie poświęconych śmierci prezydenta, reakcji społeczeństwa i polityków na to wydarzenie oraz mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. 

Redakcja ukazującego się na Pomorzu "Dziennika Bałtyckiego" (Polska Press Grupa) przygotowała 56-stronicowy magazyn pt.: "DB Testament dla Gdańska". Tym wydaniem dziennikarze chcą pożegnać się z prezydentem. Opublikują wspólne zdjęcia i wspomnienia. Zaprezentują jego sylwetkę i wspomnieniowe rozmowy m.in. z prezydentami Sopotu i Gdyni. Specjalne wydanie jest w sprzedaży od dziś.

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie, podczas finałowego koncertu WOŚP. Zmarł w poniedziałek w szpitalu.

(KW, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.