Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent odwołał spotkanie z dziennikarzami. "Odbędzie się w innym terminie"

Rzecznik prezydenta podaje, że nowe spotkanie odbędzie się za około dwa tygodnie (fot. screen YouTube.com / Prezydent.pl)

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy odwołała noworoczne spotkanie z dziennikarzami. Powodem są wydarzenia w Gdańsku związane z pogrzebem zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

Spotkanie było zaplanowane na czwartek. "Z uwagi na wolę zachowania powagi i atmosfery zadumy odbędzie się w innym terminie" - czytamy w informacji wysłanej dziennikarzom. Jak mówi nam rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, o nowej dacie media zostaną poinformowane. – Będzie to już po powrocie pana prezydenta z Davos, czyli za około dwa tygodnie – precyzuje. Pytany, czy na spotkanie zostali przedstawiciele wszystkich mediów, Spychalski odpowiada: "Tak, zaproszenia kierowaliśmy bardzo szeroko".

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie, podczas finałowego koncertu WOŚP. Zmarł w poniedziałek, w szpitalu. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę. Od godz. 17 w piątek do godz. 19 w sobotę obowiązywać będzie żałoba narodowa.

(KW, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Tygodnik Powszechny” jako jedyny ze wzrostem sprzedaży w listopadzie

W listopadzie średnia sprzedaż "Tygodnika Powszechnego" wzrosła o 10,46 proc. Sprzedaż "Sieci" spadła o 23,74 proc. (fot. Tygodnikpowszechny.pl, Wsieciprawdy.pl)

Spośród ogólnopolskich tygodników opinii tylko „Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny) poprawił sprzedaż w listopadzie. Największy spadek zanotował tygodnik „Sieci” (Fratria).

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż „Polityki” (Polityka) wyniosła w listopadzie 93 972 egz. (spadek o 2,94 proc. w stosunku do listopada 2017 roku). Sprzedaż „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer) spadła o 7,60 proc., do 77 894 egz.

Spośród tygodników prawicowych najlepiej sprzedawały się: „Sieci” - 41 501 egz. (spadek o 23,74 proc.), „Tygodnik do Rzeczy” (Orle Pióro) – 31 911 egz. (spadek o 13,91 proc.) oraz „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) - 26 815 egz. (spadek o 14,31 proc.).

Sprzedaż tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”) spadła o 4,35 proc., do 16 396 egz. Tuż za nim uplasował się „Przegląd” (Fundacja Oratio Recta), którego średnia sprzedaż wyniosła 15 379 (spadek o 2,18 proc.).

W segmencie tygodników opinii wzrost sprzedaży zanotował wyłącznie „Tygodnik Powszechny” - o 10,46 proc., do 25 748 egz.

Średnia sprzedaż „Gościa Niedzielnego” (Instytut Gość Media) wyniosła 113 101 egz. (spadek o 6,75 proc.). „Tygodnik Angora” (Wydawnictwo Westa-Druk) sprzedawał średnio 238 745 egz. (spadek o 6,06 proc.).

(r,o, 18.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.