Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezydent odwołał spotkanie z dziennikarzami. "Odbędzie się w innym terminie"

Rzecznik prezydenta podaje, że nowe spotkanie odbędzie się za około dwa tygodnie (fot. screen YouTube.com / Prezydent.pl)

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy odwołała noworoczne spotkanie z dziennikarzami. Powodem są wydarzenia w Gdańsku związane z pogrzebem zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

Spotkanie było zaplanowane na czwartek. "Z uwagi na wolę zachowania powagi i atmosfery zadumy odbędzie się w innym terminie" - czytamy w informacji wysłanej dziennikarzom. Jak mówi nam rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, o nowej dacie media zostaną poinformowane. – Będzie to już po powrocie pana prezydenta z Davos, czyli za około dwa tygodnie – precyzuje. Pytany, czy na spotkanie zostali przedstawiciele wszystkich mediów, Spychalski odpowiada: "Tak, zaproszenia kierowaliśmy bardzo szeroko".

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie, podczas finałowego koncertu WOŚP. Zmarł w poniedziałek, w szpitalu. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę. Od godz. 17 w piątek do godz. 19 w sobotę obowiązywać będzie żałoba narodowa.

(KW, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.