Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa naczelna chce więcej publicystyki w "Fakcie"

Katarzyna Kozłowska pracowała już w "Fakcie" w latach 2004-2008 (screen: Youtube.com/capital24tv)

Katarzyna Kozłowska w poniedziałek rozpoczęła pracę jako naczelna "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska). Rano spotkała się z dziennikarzami, zapowiedziała rozwój publicystyki.

Jak wynika z informacji "Presserwisu", spotkanie Kozłowskiej z zespołem dziennika trwało zaledwie kilka minut. – Myślę, że jego przebieg pokrzyżowały wydarzenia z Gdańska (atak na prezydenta Pawła Adamowicza – red.). Wszyscy żyli tylko tym – mówi nam jeden z dziennikarzy gazety.

Jak się dowiadujemy, Kozłowska nie przedstawiła szczegółowych planów na temat rozwoju dziennika. – Z konkretów, zapowiedziała rozwój publicystyki, której do tej pory nie mieliśmy, oraz "powrót do korzeni", cokolwiek miałoby to oznaczać – słyszymy od dziennikarzy.

Z Katarzyną Kozłowską nie udało nam się skontaktować.

Kozłowska została ogłoszona naczelną "Faktu" pod koniec grudnia. Wcześniej pracowała w tej gazecie w latach 2004-2008, m.in. na stanowisku kierownika działu politycznego. Później była m.in. wicenaczelną "Super Expressu" i wydawcą dziennika "Polska The Times". Do "Faktu" przeszła z "Dziennika Gazety Prawnej". Prezes RAS Polska Mark Dekan, ogłaszając zespołowi wybór Kozłowskiej, powiedział, że dziennik nie potrzebuje rewolucji, a ewolucji.

(KW, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Olejniczak za Ryszarda Holzera sekretarzem redakcji "Newsweeka"

Andrzej Olejniczak przez ponad 24 lata pracował w Agorze, do "Newsweeka" dołączył na początku roku (fot. Agora)

Andrzej Olejniczak, wieloletni szef działu sportowego i redaktor "Gazety Wyborczej" (Agora), został sekretarzem redakcji tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer). Zastąpił Ryszarda Holzera, który przeszedł do "Forbesa" (to samo wydawnictwo).

Obowiązki w nowym miejscu Olejniczak przejął na początku roku. Wcześniej, od kwietnia do grudnia, był zatrudniony w Tvn24.pl. Trafił tam po rozstaniu z "Gazetą Wyborczą".

Pracę w Agorze zaczął w 1993 roku w "Gazecie Stołecznej". Rok później został szefem działu sportowego "Gazety Wyborczej". Był nim do 2011 roku. Następnie objął stanowisko redaktora "Magazynu Świątecznego", weekendowego dodatku do "GW".

Z Agory został zwolniony pod koniec 2017 roku, po ponad 24 latach pracy. List protestacyjny w jego obronie podpisało 54 dziennikarzy "GW", którzy przypomnieli, że wcześniej oferowano mu stanowisko kierownika działu politycznego. Olejniczak złożył pozew do sądu pracy, żądając przywrócenia na stanowisko. Sprawa zakończyła się ugodą. O jej warunkach strony nie chcą mówić, ale w marcu ub. roku Olejniczak wrócił do „Gazety” na tydzień i poprowadził swój ostatni numer "Magazynu Świątecznego".

– Potwierdzam, że nowym sekretarzem redakcji "Newsweek Polska" został Andrzej Olejniczak. Ryszard Holzer dołączył do redakcji "Forbes Polska", gdzie jako drugi sekretarz będzie zajmował się m.in. projektami specjalnymi oraz komercyjnymi magazynu "Forbes" – powiedziała "Presserwisowi" Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager w Ringier Axel Springer Polska.

Ostatnio informowaliśmy o innej zmianie na rynku - Paweł Reszka będzie szefem działu krajowego "Polityki".

(MAC, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.