Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa naczelna chce więcej publicystyki w "Fakcie"

Katarzyna Kozłowska pracowała już w "Fakcie" w latach 2004-2008 (screen: Youtube.com/capital24tv)

Katarzyna Kozłowska w poniedziałek rozpoczęła pracę jako naczelna "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska). Rano spotkała się z dziennikarzami, zapowiedziała rozwój publicystyki.

Jak wynika z informacji "Presserwisu", spotkanie Kozłowskiej z zespołem dziennika trwało zaledwie kilka minut. – Myślę, że jego przebieg pokrzyżowały wydarzenia z Gdańska (atak na prezydenta Pawła Adamowicza – red.). Wszyscy żyli tylko tym – mówi nam jeden z dziennikarzy gazety.

Jak się dowiadujemy, Kozłowska nie przedstawiła szczegółowych planów na temat rozwoju dziennika. – Z konkretów, zapowiedziała rozwój publicystyki, której do tej pory nie mieliśmy, oraz "powrót do korzeni", cokolwiek miałoby to oznaczać – słyszymy od dziennikarzy.

Z Katarzyną Kozłowską nie udało nam się skontaktować.

Kozłowska została ogłoszona naczelną "Faktu" pod koniec grudnia. Wcześniej pracowała w tej gazecie w latach 2004-2008, m.in. na stanowisku kierownika działu politycznego. Później była m.in. wicenaczelną "Super Expressu" i wydawcą dziennika "Polska The Times". Do "Faktu" przeszła z "Dziennika Gazety Prawnej". Prezes RAS Polska Mark Dekan, ogłaszając zespołowi wybór Kozłowskiej, powiedział, że dziennik nie potrzebuje rewolucji, a ewolucji.

(KW, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.