Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gemius/PBI: Facebook.com wyprzedził Grupę RAS Polska

W grudniu najwięcej internautów odwiedziło serwisy Grupy Google - było ich ponad 26 mln (fot. Pixabay.com)

Facebook.com w grudniu pod względem liczby użytkowników wyprzedził serwisy należące do Grupy Ringier Axel Springer Polska.

Jak wynika z danych Gemius/PBI, Grupa Google była liderem polskiego internetu w grudniu. Jej serwisy odwiedziło łącznie 26,66 mln użytkowników. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Grupa Wirtualna Polska z wynikiem 21,92 mln, Facebook.com – 21,48 mln, Grupa RAS Polska – 20,91 mln, Youtube.com – 20,25 mln, Grupa Interia.pl – 18,94 mln, Grupa Allegro – 18,65 mln, Grupa Polska Press – 17,49 mln, Grupa Gazeta.pl - 17,17 mln oraz Grupa OLX – 15,81 mln.

Serwisy Grupy Google dziennie odwiedzało średnio 13,20 mln użytkowników, Grupy WP – 6,30 mln, Facebook.com – 7,71 mln, Grupy RAS Polska – 5,43 mln, Youtube.com – 5,85 mln.

W rankingu domen w grudniu liderem była strona Google.com, która miała 25,13 mln użytkowników. Dalej znalazły się: Google.pl – 22,68 mln i Facebook.com – 21,48 mln. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Youtube.com – 20,25 mln, Allegro.pl – 17,99 mln, Onet.pl - 16,48 mln, Wp.pl – 16,38 mln, Wikipedia.org – 15,12 mln, Interia.pl - 13,71 mln i Olx.pl – 13,20 mln.

Najpopularniejszą aplikacją według badania była Google – korzystało z niej 19 mln internautów. Najpopularniejszą polską aplikacją była Rossmann PL - korzystało z niej 6,18 mln.

Liczba internautów w Polsce w grudniu wyniosła ogółem 28 mln, z czego na komputerach osobistych i laptopach (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23 mln, a na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety) - 23,5 mln.

Od nowego roku w badaniach Gemius/PBI zostały wprowadzone zmiany obejmujące również dane za grudzień 2018 roku. Chodzi m.in. o podniesienie progu prezentowania wyników nieaudytowanych z 300 do 1 tys. panelistów oraz modyfikacja miernika badawczego na urządzeniach mobilnych, co umożliwia gromadzenie większej liczby danych. Tym samym autorzy badania odradzają porównywanie wyników dla platform mobilnych od grudnia 2018 roku do wcześniejszych okresów.

(PD, 14.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premiera filmu Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele 11 maja

Na film o pedofilii w polskim Kościele Tomasz Sekielski zebrał za pośrednictwem Patronite.pl 450 tys. zł (screen: Facebook.com/tsekielski)

11 maja odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele. Dziennikarz poinformował o dacie premiery w materiale wideo opublikowanym na Facebooku.

W lutym ub.r. dziennikarz uruchomił akcję crowdfundingową na Patronite.pl, którego celem było zebranie funduszy na produkcję filmu. Wymaganą kwotę 450 tys. zł zebrał na początku stycznia tego roku. Tuż po zakończeniu zbiórki rozpoczął kolejną - tym razem na film dokumentalny o SKOK-ach.

Dziennikarz w materiale wideo zamieszczonym na Facebooku poinformował, że premiera filmu odbędzie się 11 maja. Tłumacząc, dlaczego wybrano taką datę, Sekielski wyjaśnił, że on i jego ekipa produkcyjna mogą nie zdążyć z montażem i postprodukcją filmu na początku kwietnia. Z kolei później są święta wielkanocne oraz długi majowy weekend. - Nie jest to chyba najlepszy czas, aby taki film wyemitować, bo nie będzie miał tak wielu widzów, jakbyśmy chcieli, aby ta premiera zebrała przed monitorami i telewizorami – mówi Sekielski.

Dziennikarz już wcześniej zapowiadał, że film zostanie udostępniony szerszej publiczności na YouTube. Planowana jest także premiera kinowa.

Tomasz Sekielski od listopada jest jednym z prowadzących program "Onet Rano". Wcześniej przez 15 lat był związany z TVN i TVN 24. Po odejściu ze stacji założył firmę producencką Kombinat Medialny. Na zlecenie Focus TV wyprodukował serial dokumentalny "Teoria spisku", emitowany od października do grudnia 2017 roku. Pracował dla Nowej TV i Telewizji Polskiej.

(PD, 17.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.