Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google zbuduje kampus w Los Angeles

Siedziba Google (fot. archiwum)

Zarząd Google’a poinformował, że firma zbuduje w Los Angeles kampus o powierzchni ponad 5,4 tys. mkw. Obiekt powstanie na miejscu centrum handlowego Westside Pavilion, które Google wydzierżawił.

Obiekt ma być gotowy do 2022 roku, a jego robocza nazwa brzmi “One Westside” – podaje CNBC. W komunikacie firmy napisano, że nowy kampus będzie miał dużo „zewnętrznych tarasów i patio” oraz ruchome szklane ściany, które pozwolą na to, by pomieszczenia biurowe zamieniać w otwartą przestrzeń.

W grudniu Google poinformował, że zainwestuje 1 mld dol. w swoją nową siedzibę na Manhattanie.

(MC, 10.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wietnam rozpoczyna walkę z Facebookiem

Firma Marka Zuckerberga ma problemy w kolejnym kraju (fot. Brian Solis, www.briansolis.com/Flickr.com)

Wietnamskie władze oskarżyły Facebook o złamanie tamtejszych przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa, ponieważ firma Marka Zuckerberga nie usunęła z serwisu „oszczerczych wpisów” krytycznych wobec rządu w Hanoi – podał w środę „Financial Times”.

Ministerstwo Informacji i Komunikacji zagroziło, że nie dopuści do płacenia za „reklamę nienawiści” na stronach Facebooka, wstrzymało też zwrot podatków, by ukarać firmę za złamanie wietnamskiego prawa. Według resortu Facebook pozwolił swym użytkownikom na zamieszczanie na swych profilach „oszczerstw, treści antyrządowych, treści zniesławiających osoby, organizacje i urzędy państwowe”. Serwis społecznościowy miał też niewłaściwie zarządzać reklamami, nie informować władz o „nieuczciwych użytkownikach” i unikać płacenia podatków.

Przepis dotyczący cyberbezpieczeństwa w Wietnamie wszedł w życie 1 stycznia. Jak komentuje „Financial Times”, ma on ograniczyć działalność Facebooka i nakazuje przechowywanie danych w Wietnamie oraz otwarcie tam biura firmy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 10.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.