Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: branża farmaceutyczna wydała najwięcej, Lidl największym reklamodawcą

Branża farmaceutyczna wydała 4 mln zł więcej niż branża handlowa (fot. materiały prasowe)

Najwięcej na reklamy w mediach w 2018 roku wydała branża farmaceutyczna: ponad 4,2 mld zł – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. 

IMM zbadał wydatki w branżach: farmaceutycznej, handlowej, finansowej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej.

W roku 2018 wydatki branży farmaceutycznej wyniosły ponad 4,215 mld na promocję w telewizji, prasie i radiu. Na drugim miejscu znalazła się branża handlowa, która przeznaczyła na reklamę 4 mln złotych mniej – 4,211 mld. Sumy te znacznie przekraczają budżety pozostałych branż, które w skali roku przekroczyły miliard złotych każda (na podstawie oficjalnych stawek cennikowych netto, bez uwzględniania rabatów).

Największe kwoty w przeanalizowanych branżach nadal inwestowane są w reklamy telewizyjne. W 2018 roku udział reklam telewizyjnych w budżetach reklamodawców wyniósł średnio 65 proc. Najwięcej na reklamę telewizyjną wydały marki telekomunikacyjne i finansowe (80 proc.), z kolei branża handlowa miała najwyższy udział w reklamach radiowych. Najmniejsze budżety przeznaczane są na promocję w prasie, najmniej w reklamę drukowaną zainwestowała branża telekomunikacyjna.

Największy budżet reklamowy miał Lidl, który w 2018 roku przeznaczył prawie 615 mln zł na promocję w mediach tradycyjnych.

(SK, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Orłoś będzie użyczał głosu w reklamach

Maciej Orłoś obecnie prowadzi własny kanał na YouTube (fot. materiały prasowe)

Maciej Orłoś podpisał umowę lektorską na wyłączność z Wrocławskim Studiem Dźwiękowym Soundmedia. Studio zajmuje się produkcją spotów radiowych, udźwiękowieniem oraz produkcją wideo, oferuje też muzykę do reklam.

Orłoś w latach 1991-2016 pracował w Telewizji Polskiej. Potem związał się z Telewizją WP, gdzie początkowo był gospodarzem programu informacyjnego "Dzieje się", a później "Infoteki" i talk-show "Orłoś kontra" (rozstał się z nią z końcem lipca 2018 roku). Obecnie prowadzi własny kanał na YouTube.

(AMS, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.