Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet przekazał pieniądze z Grand Press Digital dla Fundacji Reporterów

Celem Fundacji Reporterów jest m.in. wspieranie dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej (screen Twitter.com/ FReporterow)

Onet, laureat Grand Press Digital 2018, postanowił przekazać pieniądze z nagrody specjalnej dla Fundacji Reporterów. Organizacja zapowiada, że środki przeznaczy na granty dla dziennikarzy.

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk zapewnia, że była to decyzja całej redakcji. – Chcieliśmy przekazać pieniądze na wspieranie dziennikarzy tam, gdzie oni tego najbardziej potrzebują. Znamy Fundację Reporterów i ludzi, którzy ją prowadzą. Wiemy, że robią fajne rzeczy i to będą dobrze wydane pieniądze – mówi "Presserwisowi".

– Dla nas to bardzo miły gest. Nikt nam do tej pory w ten sposób nie pomógł. Dlatego pieniądze nie będą wspierać samej organizacji, ale zostaną przekazane tym ludziom, którzy ich naprawdę potrzebują – zapowiada dziennikarz Wojciech Cieśla, jeden z członków fundacji. Organizacja planuje zorganizować konkurs grantowy na najciekawsze dziennikarskie historie śledcze (i nie tylko) dotyczące krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Według wstępnych planów, konkurs ruszy w lutym.

Fundacja Reporterów działa od 2010 roku. Jej głównym celem jest wspieranie dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z Ukrainy.

Grand Press Digital to nagroda specjalna, która trafia do dziennikarzy, redakcji lub twórców projektu, który wyróżnia się innowacyjnym podejściem w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii. Jej partnerem jest Facebook. W 2018 roku nagroda – czek na 10 tys. zł – trafiła do Onetu. Nominowane były też: Polska Press Grupa, Sport.pl oraz Weszło.

Galeria: Najlepsze materiały dziennikarskie 2018 roku

(KW, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.