Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet przekazał pieniądze z Grand Press Digital dla Fundacji Reporterów

Celem Fundacji Reporterów jest m.in. wspieranie dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej (screen Twitter.com/ FReporterow)

Onet, laureat Grand Press Digital 2018, postanowił przekazać pieniądze z nagrody specjalnej dla Fundacji Reporterów. Organizacja zapowiada, że środki przeznaczy na granty dla dziennikarzy.

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk zapewnia, że była to decyzja całej redakcji. – Chcieliśmy przekazać pieniądze na wspieranie dziennikarzy tam, gdzie oni tego najbardziej potrzebują. Znamy Fundację Reporterów i ludzi, którzy ją prowadzą. Wiemy, że robią fajne rzeczy i to będą dobrze wydane pieniądze – mówi "Presserwisowi".

– Dla nas to bardzo miły gest. Nikt nam do tej pory w ten sposób nie pomógł. Dlatego pieniądze nie będą wspierać samej organizacji, ale zostaną przekazane tym ludziom, którzy ich naprawdę potrzebują – zapowiada dziennikarz Wojciech Cieśla, jeden z członków fundacji. Organizacja planuje zorganizować konkurs grantowy na najciekawsze dziennikarskie historie śledcze (i nie tylko) dotyczące krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Według wstępnych planów, konkurs ruszy w lutym.

Fundacja Reporterów działa od 2010 roku. Jej głównym celem jest wspieranie dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z Ukrainy.

Grand Press Digital to nagroda specjalna, która trafia do dziennikarzy, redakcji lub twórców projektu, który wyróżnia się innowacyjnym podejściem w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii. Jej partnerem jest Facebook. W 2018 roku nagroda – czek na 10 tys. zł – trafiła do Onetu. Nominowane były też: Polska Press Grupa, Sport.pl oraz Weszło.

(KW, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Portal zakłada, że to przerwa". Wirtualna Polska ma nadzieję, że Hofman wróci

Pierwszy odcinek programu "Gabinet cieni" miał 941 tys. odtworzeń (Fot. wp.pl)

Liczymy na wznowienie programu Adama Hofmana wiosną przed wyborami do europarlamentu - mówi Tomasz Machała, wiceprezes ds. produktu wydawniczego Wirtualnej Polski.

Ostatni odcinek "Gabinetu cieni", programu byłego rzecznika PiS Adama Hofmana, pojawił się w Wirtualnej Polski pod koniec grudnia. We wtorek Hofman na Twitterze podziękował swoim widzom i napisał, że "zakończyliśmy nie tylko 2 sezon, ale cały projekt".

Tomasz Machała, wiceprezes ds. produktu wydawniczego WP, zaznacza jednak, że według założeń portalu to tylko przerwa. - Mam nadzieję, że nie zakończyliśmy projektu. W takim duchu rozmawialiśmy z Adamem Hofmanem jeszcze przed świętami - mówi Machała.

Hofman informuje, że wstępnie z WP umówiony był na dwa sezony "Gabinetu cieni" (program pojawił się na portalu w maju ub.r.). – Uznaliśmy, że to jest dobry moment, żeby powiedzieć sobie stop. Mam już swoje nowe wyzwania: rozwijam firmę, rozpoczynam studia za granicą. To wszystko czasowo będzie mnie obciążać – przyznaje. Czy wróci przed wyborami? – Wszystko jest możliwe, na razie nie mam takich planów. Ale nie mówię "nie" w przyszłości – dodaje.

Jak podawała sama WP pierwszy odcinek programu "Gabinet cieni" z 22 maja miał 941 tys. odtworzeń przez 530 tys. unikalnych użytkowników. Jego gościem był Antoni Macierewicz.

(SK, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.