Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grażyna Torbicka z audycją w Radiu Zet

Program Grażyny Torbickiej będzie emitowany w każdy piątek (fot. materiały prasowe)

W najbliższy piątek w Radiu Zet zadebiutuje cykl programów o filmie, pt. "Kocham cię kino". Jego prowadzącą będzie Grażyna Torbicka.

Audycja będzie emitowana w każdy piątek, od godziny 12.00 do 13.00. Jej tematem będą m.in. filmowe nowości, recenzje i relacje z festiwali.

Torbicka od 2007 roku jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Przez 31 lat była związana z Programem 2 TVP, odeszła z Telewizji Polskiej w 2016 roku. W latach 2016-2018 była korespondentką Radia Zet na Festiwalach w Cannes i Berlinie.

Od stycznia Radio Zet ma nową ramówkę. Znalazła się w niej m.in. audycja Michała Figurskiego poświęcona edukacji zdrowotnej i audycja Beaty Tadli: "To właśnie weekend".

(KW, 07.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zespół radiowej Dwójki krytykuje zdjęcie z anteny audycji "Archiwalnia"

Program Tomasza Obertyna "Archiwalnia" spadł z anteny Dwójki z końcem 2018 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

40 pracowników i współpracowników Programu II Polskiego Radia podpisało list do zarządu i prezydium rady programowej Polskiego Radia w obronie audycji Tomasza Obertyna "Archiwalnia", którą zdjęto z anteny. "Decyzja o zaprzestaniu emisji Archiwalni godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - napisali.

Program Tomasza Obertyna "Archiwalnia" spadł z anteny Dwójki z końcem 2018 roku po pięciu latach emisji. "Od pewnego czasu dyrekcja i kierownictwo redakcji zaczęli stawiać zarzuty, że audycja stała się frywolna, że nie pojawiają się najważniejsze wydarzenia z historii Polski" - relacjonował "Presserwisowi" Obertyn.

Autorzy listu "wyrażają głęboki niepokój" związany z decyzją kierownictwa. Piszą, że audycja Tomasza Obertyna "łączyła to, co jest powinnością mediów publicznych – udostępnianie bezcennych zbiorów Archiwum Polskiego Radia – z estetyką charakterystyczną dla brzmienia nowoczesnego radia, inteligentnym poczuciem humoru i głębokim szacunkiem dla słuchacza".

Przypominają, że dyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz w wywiadzie udzielonym magazynowi "La Vie" w 2017 roku tak mówiła o "Archiwalni": "Wymyśliłam ją wiele lat temu, trochę na przekór kolegom, ale myślę, że dziś dla większości słuchaczy i dziennikarzy Dwójki jest jedną z najbardziej ulubionych. Krótka i figlarna". Zwracają też uwagę, że audycja "Archiwalnia" znalazła się w planach programowych Polskiego Radia na 2019 rok, przedstawionych Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

"Decyzja o zaprzestaniu emisji »Archiwalni« godzi bezpośrednio w nasz program i nas jako zespół" - uważają sygnatariusze. "W naszym odczuciu usunięcie z anteny audycji »Archiwalnia« spowoduje wyraźne zubożenie oferty programowej radiofonii publicznej" - kończą list.

Pod listem podpisali się m.in. Marcin Majchrowski, Joanna Grotkowska, Dariusz Rosiak, Kuba Borysiak, Magdalena Tejchman i Piotr Matwiejczuk. - Chcemy przywrócenia audycji. Racjonalnie patrząc, mamy świadomość, że jest to mało prawdopodobne - mówi jeden z sygnatariuszy. - Nie można zostawić naszego kolegi i nie zwrócić uwagi, że jest to nie w porządku - dodaje.

- Jeszcze nie dostałem tego listu, więc nie mogę go skomentować - mówi Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia. - Zapoznam się i wtedy będę reagował - dodaje.

Z kolei wiceprzewodniczący rady programowej Polskiego Radia Jan Ordyński deklaruje, że będzie chciał, by rada zajęła się sprawą na najbliższym posiedzeniu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.