Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Styczeń 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eksperci: Dąbrowa w ratuszu może być bardziej politykiem niż rzecznikiem

Kamil Dąbrowa jest rzecznikiem ratusza od stycznia (fot. materiały prasowe Eurozet)

Praca rzecznika urzędu miasta to masa drobnych i przyziemnych problemów, dlatego eksperci od komunikacji zastanawiają się, czy Kamil Dąbrowa naprawdę się im poświęci i czy będzie pozostawał w cieniu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Kamil Dąbrowa jako zastępca dyrektora biura marketingu w warszawskim ratuszu od początku stycznia jest jednocześnie rzecznikiem prasowym urzędu i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Poprzednio był redaktorem naczelnym Meloradia (Eurozet) i jednym z komentatorów w "Szkle kontaktowym" TVN 24.

- Nie jest dobrze, kiedy za komunikację bierze się dziennikarz i celebryta, bo istnieje duże niebezpieczeństwo, że trudno mu będzie zrezygnować z dbania o własny wizerunek. Tymczasem prawdziwy rzecznik powinien być w cieniu i poświęcić się pracy na rzecz instytucji, która go wynajęła - zauważa Agnieszka Bajur, partner w agencji Marketing & Communications Consultants. - Praca dla ratusza, czyli w większości  drobne i przyziemne problemy, jak komunikacja miejska, stan ulic czy kwestie mieszkaniowe mogą stać się zbyt trywialne dla kogoś, kto wcześniej zajmował się polityką i jej komentowaniem. Dąbrowę będzie do tego ciągnęło, co może być ze szkodą dla spraw miasta - dodaje Bajur.

- Dużym plusem jest fakt, że nowy rzecznik ma doświadczenie medialne, a nie jest na przykład przedszkolanką, ale wybór ten jasno pokazuje, że w komunikacji ratusza będzie dużo polityki i w jakim kierunku będzie ona prowadzona - komentuje Anna Gołębicka, strateg marketingu. Także jej zdaniem w grze politycznej warszawskiego ratusza mogą zginąć rzeczy istotne dla warszawiaków.

Wątpliwości co do wyboru na rzecznika ratusza Dąbrowy ma też Marcin Kalkhoff, partner w BrandDoctor. - Może to wynika z jego ogólnej postawy, z tego, że jest odbierany jako człowiek dość serio i bez poczucia humoru - zastanawia się Kalkhoff.

Strateg Dariusz Kubuj przekonuje, że Dąbrowie trzeba dać szansę. - Nie widzę nic złego w tym, że do świata polityki rekrutowany jest niewątpliwy specjalista od mediów. To chyba lepiej niż kolejny krewny lub znajomy, który na komercyjnym rynku nie ma szans - mówi Kubuj.

Od października 2011 roku Kamil Dąbrowa był dyrektorem Programu I Polskiego Radia. Został odwołany w styczniu 2016 roku. Powodem był protest antenowy przeciwko nowelizacji ustawy medialnej: decyzją Dąbrowy Program I co godzinę nadawał hymny Polski i Unii Europejskiej. W przeszłości Dąbrowa był też m.in. dyrektorem muzycznym Tok FM, zastępcą dyrektora programowego Roxy FM i dyrektorem programowym Radiostacji.

(AMS, 03.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Klaudiusz Pobudzin szefem biura prasowego Energi

Klaudiusz Pobudzin był m.in. reporterem "Wiadomości" (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

Klaudiusz Pobudzin zastąpił Andrzeja Dunajskiego na stanowisku dyrektora biura prasowego spółki Energa.

"Zarząd Energa SA planuje stworzenie nowoczesnego systemu komunikacji z mediami i klientami. Zadanie to powierzył Klaudiuszowi Pobudzinowi, którego powołał na dyrektora Biura Prasowego" – poinformowała spółka. 

Pobudzin ma zajmować się kontaktem z mediami, ale też koordynować prace nad stworzeniem platformy informacyjnej spółki w internecie. „Mam mnóstwo pomysłów. I od razu zabieram się do pracy” – powiedział Pobudzin serwisowi Dorzeczy.pl, który pierwszy poinformował o jego nowej pracy.

Klaudiusz Pobudzin od 2003 roku pracował w TV Trwam. Był tam reporterem i prowadził program "Polski punkt widzenia". W styczniu 2016 roku dołączył do zespołu "Wiadomości" TVP 1 jako reporter. W maju 2016 roku został szefem "Teleexpressu", a na początku 2017 roku zastąpił Piotra Lichotę na stanowisku szefa TAI. W styczniu 2018 roku złożył wypowiedzenie.

Pod koniec grudnia zarząd Energi odwołał poprzedniego dyrektora biura prasowego Andrzeja Dunajskiego. Była to konsekwencja artykułu „Gazety Wyborczej”, w którym dziennikarze ujawnili korespondencję pracownika państwowej spółki z przedsiębiorcą protestującym przeciwko podwyżkom cen energii.

(PAZ, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.