Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Życzenia od dziennikarzy dla dziennikarzy na kolejne 100 lat

Od góry, od lewej: Wojciech Bojanowski, Magdalena Rigamonti, Cezary Łazarewicz i Paweł Wilkowicz

„Przenikliwości Giedroycia, siły i energii Nowaka-Jeziorańskiego, światowej rozpoznawalności Kapuścińskiego, trafności pytań Torańskiej i stylu Hanny Krall” - czego jeszcze dziennikarze życzą swoim koleżankom i kolegom po fachu na kolejne 100 lat?

W trakcie gali Grand Press 2018 m.in. Wojciech Bojanowski, Konrad Piasecki, Michał Pol, Agata Szczęśniak, Marcin Kącki, Magdalena Rigamonti, Paweł Wilkowicz i Cezary Łazarewicz składali ludziom mediów życzenia na następne 100 lat.

Zobacz, czego dziennikarze życzą dziennikarzom:

„Press” dołącza do tych życzeń dla wszystkich swoich Czytelników!

Film przygotowali Mikołaj Kazior i Piotr Szaran, postprodukcja Colorofon.

(PAZ, 23.12.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Paweł Kapusta - Czytam, słucham, oglądam
Mundialowa klęska telewizyjnym hitem 2018 roku
Robert Mazurek - Gość w mediach
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdjęcia roku najlepszych polskich fotoreporterów

Protesty w Warszawie, uchodźcy w Bangladeszu, dżungla w Katowicach, autobus w Teheranie, harwester w Rytlu, pokaz mody w Paryżu - tematy na świetne zdjęcia są wszędzie, ale tylko najlepsi fotoreporterzy potrafią je uwiecznić.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

- Żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne, bardzo zmienne. Oglądając te zdjęcia, wyraźnie widać, że jest jakieś napięcie społeczne, którego od dawna nie obserwowaliśmy. I są fotografowie, którzy to wyczuwają i o tym opowiadają – mówi Andrzej Zygmuntowicz, członek jury konkursu.

W tegorocznej edycji nagrodzono poruszające zdjęcia dokumentujące dramat ludności Rohingja, która z Birmy uciekła do Bangladeszu; przerażające obrazy po nawałnicy, jaka nawiedziła Polskę w ub.r.; świat widziany oczami młodych ludzi; mocne kadry z demonstracji w obronie sądów oraz niespodziewane sytuacje z zawodów sportowych.

Przypominamy najlepsze zdjęcia pojedyncze nagrodzone w Grand Press Photo 2018:

(PAZ, 23.12.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.