Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP umieści na MUX 8 TVP Rozrywka i TVP Sport HD

Telewizja Polska na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zamierza umieścić TVP Rozrywka i TVP Sport HD - ustalił "Presserwis".

We wtorek rada nadzorcza TVP wyraziła zgodę na podpisanie przez spółkę umowy z Emitelem, operatorem MUX 8. Umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach. Przez ostatnie miesiące firmy negocjowały warunki współpracy. W zeszłym tygodniu "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował o ich zakończeniu. 

Umieszczenie TVP Rozrywka na ósmym multipleksie będzie oznaczało powrót tego kanału do naziemnej telewizji. 7 czerwca miejsce TVP Rozrywka na MUX 3 zajął TVP Sport. TVP już wcześniej zapowiedziała udostępnienie kanału sportowego na multipleksie, ale ponieważ nie porozumiano się z Emitelem, stacja trafiła na trzeci multipleks (w całości jest wykorzystywany przez TVP).

Na MUX 8, obok TVP Rozrywka, trafi TVP Sport HD. Na razie na MUX 3 pozostać ma TVP Sport w standardowej rozdzielczości.

KRRiT przyznała TVP na MUX 8 trzy sloty – na trzy kanały w standardowej rozdzielczości albo na jeden w wysokiej rozdzielczości i jeden w standardowej.

Na ósmym multipleksie od końca 2016 roku nadają już Telewizja WP, Zoom TV, Nowa TV i Metro.

(KOZ, 19.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.