Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieloletnia serwisantka radiowej Trójki przechodzi na emeryturę

Małgorzata Maliborska-Prażmowska po raz ostatni serwisy informacyjne poprowadziła w czwartek (fot. materiały prasowe)

Serwisantka radiowej Trójki Małgorzata Maliborska-Prażmowska po 28 latach odchodzi z Polskiego Radia. Dziennikarka przechodzi na emeryturę.

W czwartek po raz ostatni poprowadziła serwisy Trójki. Na emeryturę przejdzie 25 stycznia, a do tego czasu będzie na urlopie.

Małgorzata Maliborska-Prażmowska w 2017 roku otrzymała Złoty Mikrofon "za stworzenie serwisów informacyjnych o szczególnym, właściwym Trójce charakterze. Za słowa, które zawsze oddają istotę rzeczy".

(KOZ, 14.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie wstawia się za dziennikarzami Radia Rzeszów

Prezes Radia Rzeszów Przemysław Tejkowski doniósł do prokuratury na dziennikarkę rozgłośni (screen: YouTube.com/Wilnoteka)

Towarzystwo Dziennikarskie popiera protest dziennikarzy Radia Rzeszów. 

Sprawa dotyczy Przemysława Tejkowskiego, prezesa Radia Rzeszów, który doniósł do prokuratury na dziennikarkę rozgłośni Grażynę Bochenek, że w jej audycji prowadzonej na żywo z 6 września, słuchacz nazwał prezydenta RP Andrzeja Dudę "figurantem". Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. 

Towarzystwo Dziennikarskie uznało, że jest to "wydarzenie bez precedensu w historii polskich mediów". Zwrócono uwagę, że 29 na 32 pracujących w redakcji dziennikarzy Radia Rzeszów zaprotestowało przeciwko zachowaniu prezesa stacji. "Podziwiamy odwagę naszych kolegów z Rzeszowa, popieramy ich protest i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc Grażynie Bochenek. Będziemy też wspierać dziennikarzy Radia Rzeszów jeśli prezes Tejkowski postanowi spacyfikować ich bunt. Tylko solidarność może pomóc nam obronić wolność słowa i niezależność dziennikarzy w publicznych mediach" - poinformowało Towarzystwo Dziennikarskie.

(IKO, 17.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.