Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zespół Radia Zet chce od zarządu informacji ws. zwolnienia Marzeny Chełminiak

Zdaniem pracowników podczas spotkania z redaktorem naczelnym zespół Radia Zet nie poznał merytorycznych powodów rozstania z Marzeną Chełminiak (screen: Youtube.com/uniwerekTV)

Zespół Radia Zet chce spotkać się z zarządem Eurozetu w sprawie rozstania się z Marzeną Chełminiak, pracującą w rozgłośni od samego początku, czyli od 28 lat - dowiedział się "Presserwis".

Zdaniem dziennikarzy Radia Zet zwolnienie Marzeny Chełminiak nie było zasadne. Część z nich napisała w tej sprawie do redaktora naczelnego Radia Zet Michała Celedy, który spotkał się z zespołem. - Nie poznaliśmy jednak żadnych merytorycznych powodów rozstania z Marzeną - mówi jeden z dziennikarzy Zetki.

Z naszych informacji wynika, że zespół poprosił o spotkanie z zarządem Eurozetu i oddelegował ze swojego grona przedstawicieli. Do rozmów może dojść jeszcze w tym tygodniu. Do zarządu miał również trafić podpisany przez pracowników list, ale firma temu zaprzecza.

- Nie mamy w zwyczaju komentowania naszych wewnętrznych spraw, niemniej żaden list zespołu w sprawie zwolnienia Marzeny Chełminiak nie trafił do zarządu - mówi Małgorzata Kozieł, rzeczniczka Eurozetu. - Zarząd zawsze jest otwarty na rozmowy z pracownikami - zaznacza. Marzena Chełminiak komentuje: - Wyrazy solidarności zespołu są dla mnie niezwykle ważne, bo one przypominają ducha radia, które tworzyliśmy. To szalenie budujące.

Marzena Chełminiak otrzymała wypowiedzenie w piątek 30 listopada. "Kochani. To mieli być goście tego weekendu. Nie usłyszycie ich, ponieważ mój p.o. szef zdecydował się wczoraj zlikwidować program i zwolnić mnie z radia" - napisała na Facebooku dziennikarka, dołączając zdjęcia osób, które miały pojawić się w jej audycji.

Z Radiem Zet była związana od początku istnienia stacji (w 2000 roku przez kilka miesięcy pracowała w RMF FM). Prowadziła też takie programy, jak "Dzień dobry bardzo", "Hip-hop Zet", "Słodka szesnastka Radia Zet" czy "Kuferek Radia Zet". Od września 2015 roku była gospodarzem weekendowego magazynu "Życie jak marzenie".

(KOZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchalność radiowej Jedynki znów najniższa w historii

(fot. Pixabay.com)

W najnowszej fali badania Radio Track słuchalność Programu I Polskiego Radia spadła do 6,2 proc., najniższego poziomu w historii.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w fali wrzesień-listopad lider słuchalności - RMF FM - osiągnął 26,2 proc. udziału w czasie słuchania. Rozgłośnia zanotowała wzrost z 25,8 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Pozostałe największe stacje ogólnopolskie rok do roku zmniejszyły słuchalność: Radio Zet - z 13,5 proc. do 13,1 proc., Program I Polskiego Radia - z 7,1 proc. do 6,2 proc., a Program III Polskiego Radia - z 6,3 proc. do 5,7 proc. W przypadku Jedynki to najniższy udział, jaki radio uzyskało w historii badania Radio Track.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych wyniki poprawiły Radio Vox FM (z 3,9 proc. do 4,1 proc.) i Antyradio (z 1,7 proc. do 1,9 proc.).

Najchętniej słuchana sieć radiowa - Eska - zmniejszyła słuchalność z 7,7 proc. do 7,4 proc. Spośród sieci udział zwiększyły: Radio Plus (z 2 proc. do 2,1 proc.), Radio Wawa (z 1,5 proc. do 1,8 proc.), Meloradio (z 0,5 proc. do 0,9 proc.) i Rock Radio (z 0,3 proc. do 0,4 proc.).

(KOZ, 13.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.