Dział: RADIO

Dodano: Listopad 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marzena Chełminiak odchodzi z Radia Zet

Marzena Chełminiak prowadziła program „Życie jak marzenie” od września 2015 roku (screen: Youtube.com/uniwerekTV)

Wieloletnia dziennikarka Radia Zet Marzena Chełminiak rozstaje się ze stacją. Powodem jest zdjęcie z anteny jej programu „Życie jak marzenie”.

Informację potwierdziła nam sama Chełminiak. Pytana o szczegóły odesłała nas do p.o. redaktora naczelnego stacji, Michała Celedy, który powiedział, że powodem rozstania jest zdjęcie z anteny od najbliższego weekendu autorskiego programu Chełminiak „Życie jak marzenie”. Z kolei rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł poinformowała nas, że Chełminiak odeszła ze stacji „za porozumieniem stron”.

Marzena Chełminiak z Radiem Zet była związana od początku istnienia stacji, czyli od 1990 roku (w 2000 roku przez kilka miesięcy pracowała w RMF FM). Prowadziła też takie programy, jak ”Hip-hop Zet”, ”Dzień jak nie co dzień”, ”Kuferek Radia Zet”. Program „Życie jak marzenie” prowadziła od września 2015 roku.

(PD, 30.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchacze Radia Gdańsk apelują do premiera i RMN ws. Michajłow i Naliwajka

Słuchacze Radia Gdańsk oceniają, że decyzja ws. czołowych dziennikarzy stacji została podjęta na poziomie lokalnych struktur partyjnych (screen: Naszademokracja.pl)

Słuchacze Radia Gdańsk wystosowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego i Rady Mediów Narodowych. Protestują przeciwko zamiarowi zwolnienia dwójki dziennikarzy tej stacji: Agnieszki Michajłow i Jacka Naliwajka.

O sprawie informowaliśmy pod koniec listopada. Prezes Radia Gdańsk Dariusz Wasilewski chce zwolnić dwoje czołowych dziennikarzy rozgłośni. Powodem ma być utrata zaufania.

Słuchacze rozgłośni na platformie Naszademokracja.pl wystosowali apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz członków Rady Mediów Narodowych, w którym wyrazili sprzeciw wobec zamiaru zwolnienia dziennikarzy. Podkreślono w nim, że Michajłow i Naliwajek „zawsze dawali świadectwo najwyższej etyki dziennikarskiej” i stanowią filar gdańskiego radia. „Protestujemy przeciwko decyzji, którą oceniamy jako podjętą na poziomie lokalnych struktur partyjnych i niemającą nic wspólnego z kwestiami merytorycznymi czy postawą etyczną obojga dziennikarzy. Decyzja ta godzi w zasadę niezależności dziennikarskiej, która jest podstawą tego zawodu!” - napisano.

Do momentu zamknięcia tego wydania „Presserwisu” zebrano 1065 podpisów.

(PD, 03.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.