Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stowarzyszenie dziennikarzy publicznego radia apeluje do władz

Zarząd stowarzyszenia: Marcin Majchrowski, Dorota Nygren i Wojciech Dorosz

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego opublikował oświadczenie, w którym wyraził zaniepokojenie ostatnimi działaniami władz państwowych i służb przeciwko dziennikarzom wielu redakcji. Zaapelowano też o ochronę i poszanowanie wolności słowa.

List opublikowano na profilu stowarzyszenia na Facebooku. Podpisali się pod nim: Wojciech Dorosz, Dorota Nygren oraz Marcin Majchrowski.

„Coraz częściej występują próby cenzurowania publikacji, przejmowanie nośników danych, wzywanie do prokuratury, nakłanianie do ujawnienia źródeł, nachodzenie w domu przez służby podległe państwu, obrzucanie redakcji zniesławiającymi epitetami. Kwestionowany jest sposób pracy dziennikarzy postępujących zgodnie z prawem i regułami zawodu, stosuje się wobec nich nagany lub zastrasza zwolnieniem z pracy” - podkreślono.

Zaapelowano do władz „o ochronę i poszanowanie wolności słowa, a także wszystkich dziennikarzy postępujących zgodnie z zasadami etyki zawodu”.

(PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.