Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PiS pozywa Wojciecha Czuchnowskiego z "GW" za wpis na Twitterze

Oprócz opublikowania oświadczenia partia rządząca domaga się od Wojciecha Czuchnowskiego wpłaty 15 tys. zł na hospicjum (screen: Youtube.com/Superstacja)

PiS złożył pozew o ochronę dóbr osobistych wobec dziennikarza "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego za jego wpis na Twitterze o „mafii z PiS”. Partia domaga się publicznych przeprosin i wpłaty 15 tys. zł na cel społeczny.

Chodzi o wpis Czuchnowskiego z 18 listopada: „Właśnie się dowiedziałem od prezesa Glapińskiego, że razem z Kublik zachwiałem systemem finansowym w Polsce. Jeśli tak to przepraszam. Już więcej nie będę opisywał mafii z PiS...". Treść wpisu nawiązywała do tekstu „GW”, w którym ujawniono, że ówczesny szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego za zatrudnienie w nim wskazanego prawnika.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w pozwie PiS domaga się od Czuchnowskiego opublikowania na własnym profilu na Twitterze oświadczenia o treści: „Przepraszam partię Prawo i Sprawiedliwość za to, że w dniu 18 listopada 2018 r., na portalu Twitter bezprawnie nazwałem partię Prawo i Sprawiedliwość »mafią«. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich twierdzeń i sugestii. Ubolewam, że w wyniku moich bezprawnych działań bezpodstawnie naruszyłem dobre imię partii Prawo i Sprawiedliwość".

Oprócz tego partia rządząca domaga się od dziennikarza wpłaty 15 tys. zł na Hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Dla mnie ta sprawa była groteskowa, kiedy pojawiły się te żądania i myślałem, że państwo z PiS się opamiętają. Jak widać, brną w to dalej. Gratuluję doradców – komentuje dla „Pressewisu” Czuchnowski.

To nie jest pierwszy w tym roku pozew PiS wobec Czuchnowskiego. W marcu br. sąd orzekł, że Agora oraz Czuchnowski mają przeprosić PiS za użycie zwrotu „tak działa państwo mafijne” w kontekście ułaskawienia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

(PD, PAP, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.