Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek "robi sobie wolne" od wywiadów w "DGP"

Robert Mazurek prowadzi "Poranną rozmowę RMF FM" i publikuje felietony w "Plusie Minusie" (screen YouTube.com/Fakty RMF FM)

Wywiady przeprowadzane przez Roberta Mazurka przestały ukazywać się w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (Infor Biznes). Dziennikarz napisał na Twitterze, że "wziął sobie wolne".

"Wszystkich dopytujących o moje wywiady w »Dzienniku«, których tam nie ma informuję, że wziąłem sobie wolne. Po 12 latach uznałem, że mnie się należy. Czy i kiedy wrócę okaże się. Serdeczności" - pisze Mazurek. Dopytywany o szczegóły mówi, że nie ma nic więcej do dodania.

Mazurek publikował wywiady w weekendowych wydaniach "DGP" od lutego ubiegłego roku (ostatni ukazał się 16 listopada). Współpracuje z redakcją, ale nie jest jej etatowym pracownikiem. Według informacji "Presserwisu" dziennik jest zainteresowany utrzymaniem tej współpracy i liczy na kolejne wywiady Mazurka. Redaktor naczelny "DGP" Krzysztof Jedlak informuje krótko, że współpraca z dziennikarzem trwa i więcej nie komentuje.

Mazurek publikuje felietony w "Plusie Minusie", weekendowym dodatku do "Rzeczpospolitej" (Gremi Media). Prowadzi również "Poranną rozmowę RMF FM". We wrześniu został społecznym rzecznikiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

(KW, 07.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakt" liderem sprzedaży dzienników w październiku

Średnia sprzedaż "Faktu" była o 8,52 proc. niższa niż w październiku ubiegłego roku. (fot. okładka dziennika "Fakt")

W październiku liderem sprzedaży wśród dzienników ogólnopolskich był "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) – wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Wszystkie tytuły zanotowały spadki. 

Średnia sprzedaż ogółem "Faktu" wyniosła w październiku 226 263 egz. i była o 8,52 proc. niższa niż w październiku 2017 roku. Na drugim miejscu znalazł się "Super Express" (ZPR Media) – 113 064 egz. (spadek o 6,72 proc.). Trzecią pozycję zajęła "Gazeta Wyborcza" (Agora) – 91 883 egz. (spadek o 10,03 proc.).

Największy spadek – o 15,29 proc. – zanotowała "Gazeta Polska Codziennie" (Forum), której średnia sprzedaż ogółem wyniosła w październiku 14 742 egz., a następnie "Przegląd Sportowy" (Ringier Axel Springer Polska) – 21 978 egz. (spadek o 12,67 proc.).

 

(KW, 07.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.