Dział: RADIO

Dodano: Listopad 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„DGP”: PMPG Polskie Media i Agora chcą kupić Eurozet

Eurozet jest nadawcą m.in. Radia Zet (fot. materiały prasowe)

Nowym kandydatem do przejęcia Eurozetu jest spółka PMPG Polskie Media, wydawca „Wprost” i „Tygodnika do Rzeczy” - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gazeta podkreśla, że jeżeli obecny właściciel radia Czech Media Invest przyjmie ofertę PMPG Polskie Media, to zakup będzie finansowany kredytem w dużym państwowym banku. Dodano też, że transakcja byłaby mile widziana przez PiS, bo „wydawnictwo zawsze sprzyja rządzącym”. Przypomniano, że Człowiekiem Roku 2015 tygodnika „Wprost” został Jarosław Kaczyński, a dwa lata później premier Mateusz Morawiecki i zespół gospodarczych ministrów rządu.

Według informacji dziennika, właściciele Eurozetu na oferty czekają do piątku. Oprócz PMPG Polskie Media ofertę złożyła też Agora, a do tej pory nie zrobiła tego Fratria (wydawca m.in. tygodnika „Sieci”), która wcześniej była typowana na nowego właściciela Radia Zet i pozostałych stacji należących do spółki.

Przedstawiciele poszczególnych spółek nie potwierdzili ani nie zaprzeczyli doniesieniom „DGP”.

W najnowszym badaniu Ra­dio Track Kantar Millward Brown (sierpień-październik) Radio Zet było wiceliderem zestawienia, a jego udział w czasie słuchania wyniósł 12,3 proc.

(PAZ, 28.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marzena Chełminiak odchodzi z Radia Zet

Marzena Chełminiak prowadziła program „Życie jak marzenie” od września 2015 roku (screen: Youtube.com/uniwerekTV)

Wieloletnia dziennikarka Radia Zet Marzena Chełminiak rozstaje się ze stacją. Powodem jest zdjęcie z anteny jej programu „Życie jak marzenie”.

Informację potwierdziła nam sama Chełminiak. Pytana o szczegóły odesłała nas do p.o. redaktora naczelnego stacji, Michała Celedy, który powiedział, że powodem rozstania jest zdjęcie z anteny od najbliższego weekendu autorskiego programu Chełminiak „Życie jak marzenie”. Z kolei rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł poinformowała nas, że Chełminiak odeszła ze stacji „za porozumieniem stron”.

Marzena Chełminiak z Radiem Zet była związana od początku istnienia stacji, czyli od 1990 roku (w 2000 roku przez kilka miesięcy pracowała w RMF FM). Prowadziła też takie programy, jak ”Hip-hop Zet”, ”Dzień jak nie co dzień”, ”Kuferek Radia Zet”. Program „Życie jak marzenie” prowadziła od września 2015 roku.

(PD, 30.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.