Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Urazińska laureatką konkursu dziennikarskiego Uzależnienia XXI wieku

(fot. Pixabay.com)

Reportaż Agnieszki Urazińskiej „Chore na granie” o kobietach uzależnionych od hazardu wygrał konkurs Uzależnienia XXI wieku. Konkurs przeprowadzany jest od 2014 roku przez Fundację Inspiratornia i ma na celu promocję wiedzy na temat uzależnień behawioralnych.

Zwycięski reportaż został opublikowany w „Wysokich Obcasach”, dodatku do „Gazety Wyborczej”. Laureatka otrzyma nagrody rzeczowe o wartości 2 tys., zł i wybrany warsztat dziennikarski od partnera projektu Uniwersytetu SWPS.

Drugie miejsce zajęła Izabela O’Sullivan za reportaż „Byłam jak chomik w kołowrotku” w Weekend.gazeta.pl. Autorka otrzyma nagrody rzeczowe o wartości 1,5 tys. zł.

Nagrody rzeczowe o wartości 1 tys. zł dostanie za zajęcie trzeciego miejsca Jakub Jamrozek za audycję radiową „Hazard – kiedy życie staje się grą”, wyemitowaną na antenie Czwórki Polskiego Radia.

Ponadto wyróżnienia i nagrody rzeczowe o wartości 500 zł otrzymali: Marcin Piątek za reportaż „Zgrani do granic”, który ukazał się w tygodniku „Polityka” i Ludmiła Anannikova za artykuł „Złapani w sieć” opublikowany w „Gazecie Wyborczej”.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy otrzymają też książki Wiktora Osiatyńskiego od partnera projektu – wydawnictwa Ikry.

Nagrody przyznawało jury w składzie: przewodniczący Mariusz Szczygieł, Bernadeta Lelonek-Kuleta z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Barbara Giza z Uniwersytetu SWPS.

Wręczenie nagród odbędzie się 26 listopada o godz. 12 we Wrzeniu Świata w Warszawie, przy ul. Gałczyńskiego 7.

- Uzależnienie od gier online, uzależnienie od seksu czy pracoholizm to tematy aktualne, dotykające współcześnie żyjącego człowieka. Wydawały się być atrakcyjne i ciekawe dla mediów. Jednak okazało się, że… nie koniecznie. Pierwsze dwa lata były bardzo trudne - początkowo 30 procent zgłaszanych prac nie kwalifikowało się do konkursu, ponieważ tematyka uzależnień behawioralnych była tak naprawdę dopiero odkrywana – zauważa Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia, terapeutka uzależnień, a jednocześnie pomysłodawczyni konkursu. - Dziś mogę powiedzieć z satysfakcją, że lata pracy przy konkursie nareszcie przynoszą oczekiwane rezultaty – wszystkie wywiady, reportaże czy artykuły nadesłane w roku 2018 na konkurs charakteryzują się bardzo wysokim poziomem merytorycznym – dodaje Ruszpel.

(CP, 23.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ambasador w Islandii reaguje na artykuł o Marszu Niepodległości

(screen: YouTube/Media Narodowe)

Ambasador RP w Islandii Gerard Pokruszyński wystosował list do gazety „Stundin”, z kopią do wiadomości islandzkich władz, po tym jak jeden z autorów nazwał uczestników warszawskiego Marszu Niepodległości „nazistami" i "faszystami".

Dyplomata przypomniał w liście historię Polski oraz stosunek Polaków do nazizmu. Zauważył, że bezpodstawnymi oskarżeniami łatwo jest zniszczyć więź między islandzkim a polskim narodem. Jak podkreśla, nie domagał się żadnej reakcji ze strony redakcji czy islandzkich władz.

List ambasadora został opublikowany przez "Stundin" wraz z odpowiedzią, w której redakcja odrzuciła oskarżenia o stronniczość i nie zmieniła kontrowersyjnych określeń.

Jon Bjarki Magnusson, autor artykułu w "Stundin”, przyznał, że nie był na miejscu w Warszawie 11 listopada, a swój tekst o Marszu Niepodległości oparł na podstawie relacji innych mediów.

(PAP, PAZ, 23.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.