Dział: PRASA

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Przegląd Sportowy” w każdy czwartek z dodatkiem o historii sportu

Szata graficzna dodatku "Przegląd Sportowy - Historia" została przygotowana w stylu retro (fot. materiały prasowe)

Od dziś „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska) do każdego czwartkowego wydania będzie dołączać dodatek „Przegląd Sportowy - Historia” poświęcony osobom i wydarzeniom z dziejów polskiego oraz światowego sportu.

- Przy okazji piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji opublikowaliśmy oryginalne relacje z meczów Polaków na wcześniejszych mundialach. Spotkało się to z bardzo pozytywnym przyjęciem, dlatego postanowiliśmy mocniej postawić na nasze bogate archiwa - wyjaśnia Przemysław Rudzki, redaktor naczelny „PS”.

W dodatku mają pojawiać się teksty pisane współcześnie, ale uzupełniane o materiały archiwalne. Szata graficzna została przygotowana w stylu retro. Przypominane będą też historyczne okładki dziennika.

Tematem przewodnim pierwszego numeru jest historia Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku. Dziś rusza jego 84. edycja.

„PS - Historia” będzie składać się z kilku stałych działów. W „Dzień dobry, kopę lat” mają ukazywać się wywiady ze znanymi sportowcami rzadko goszczącymi na łamach prasy. „Mój zwycięski dzień” to historia wyjątkowego dnia z czasów kariery opowiedziana przez wybranego sportowca. Jest też rubryka poświęcona wybitnym sportsmenkom („Wielkie kobiety”), historii angielskiego futbolu („Zapiski z Królestwa”) oraz cykl o zasłużonych, lecz zapomnianych piłkarzach („Był sobie piłkarz”). 

Dodatek drukowany na papierze gazetowym będzie dołączany do głównego grzbietu wydania i ma liczyć co najmniej 12 stron. Jego redaktorami są Przemysław Rudzki, Paweł Wołosik i Krzysztof Kowalski. „PS” z dodatkiem będzie kosztował 3,50 zł.

Oprócz "PS - Historia" nadal raz w miesiącu będzie ukazywać się dodatek "PS - Reportaże".

(PAZ, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.