Temat: internet

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czterech dziennikarzy nominowanych do Grand Press Economy 2018

Marek Chądzyński („Dziennik Gazeta Prawna”), Maciej Głogowski (Tok FM), Bartek Godusławski („Dziennik Gazeta Prawna”) i Grzegorz Siemionczyk („Parkiet”, „Rzeczpospolita”) zostali nominowani przez „Press” do nagrody Grand Press Economy 2018.

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po przeprowadzeniu konsultacji z gronem fachowców. W tym roku wzięło w nich udział 39 osób – szefowie redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, cenieni dziennikarze, eksperci rynku kapitałowego i specjaliści od inwestowania. Zwycięzcę wyłoni redakcja „Press”. Laureat zostanie nagrodzony czekiem na 10 tys. zł podczas gali Grand Press. Partnerem nagrody jest Allegro.

Oto nominowani:

Marek Chądzyński („Dziennik Gazeta Prawna”) – nominowany za skrupulatne kontrolowanie finansów publicznych i analizy podstawowych parametrów gospodarczych oraz uczciwe weryfikowanie twierdzeń wygłaszanych przez polityków, którzy często nie mówią, jak jest, tylko jak chcieliby, żeby było. Analizuje spory gospodarcze i ekonomiczne z dużą znajomością rzeczy. Udowadnia, że o polityce budżetowej państwa czy luce w podatku VAT można pisać zrozumiale, w sposób, który zaciekawi odbiorcę, bez szkody dla merytorycznej zawartości tekstu.

Maciej Głogowski (Tok FM) – nominowany za prowadzenie najciekawszych rozmów o ekonomii i biznesie w mediach elektronicznych. W porannej audycji „EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” szanuje rozmówców, ale twardo egzekwuje odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Pomysły rządzących i opozycji są w jego programie prezentowane obiektywnie i rzetelnie analizowane. Pilnuje też, by specjaliści mówili do słuchaczy zrozumiale nawet o najtrudniejszych problemach ekonomicznych. Dzięki temu programu Głogowskiego słuchają zarówno ci, którzy znają się na gospodarce, jak i osoby chcące ją dopiero poznać.

Bartek Godusławski („Dziennik Gazeta Prawna”) – nominowany za dociekliwość w analizowaniu afery GetBacku, co zaowocowało newsami i rzetelnymi analizami różnych jej wątków. Na długo przed innymi informował o tej sprawie, robiąc to odpowiedzialnie, bez nadawania sensacyjności swoim ustaleniom. To od niego dowiedzieliśmy się o listach prezesa GetBacku do premiera, roli i odpowiedzialności banków oraz domów maklerskich. Stworzył kompendium wiedzy nie tylko o samej aferze, ale też mechanizmach, które do niej doprowadziły. Laureat Grand Press Economy 2016.

Grzegorz Siemionczyk („Parkiet”, „Rzeczpospolita”) – nominowany za serię wywiadów z wybitnymi przedstawicielami świata ekonomii oraz za głębokie analizy sytuacji makroekonomicznej i międzynarodowych rynków finansowych, które nie odbiegają jakością od publikacji naukowych, ale jednak przystępnie tłumaczą czytelnikom trudne tematy związane z polityką monetarną i fiskalną w Polsce i na świecie. Wnikliwie analizuje dane, wyciągając z nich często zaskakujące wnioski, które pozwalają czytelnikom zrozumieć procesy gospodarcze. Dostrzega to, czego nie widzą inni.

Laureata nagrody poznamy 11 grudnia na gali Grand Press 2018, która odbędzie się w Muzeum Polin.

(CP, 20.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora likwiduje stanowiska wydawców regionalnych "Gazety Wyborczej"

Agora tłumaczy zmiany potrzebą dopasowywania "Gazety Wyborczej" do strategii rozwoju cyfrowego i zmieniającego się modelu biznesowego (fot. Agora.pl)

Agora zlikwiduje do końca tego roku stanowiska wydawców regionalnych "Gazety Wyborczej" – wynika z informacji "Presserwisu".

"Gazeta Wyborcza" ma wydawców regionalnych w siedmiu największych miastach. To: Ilona Byra (Wrocław), Katarzyna Owczarek (Łódź), Włodzimierz Bogaczyk (Poznań), Grzegorz Kubicki (Gdańsk), Wojciech Pelowski (Kraków), Marek Wilk (Katowice), Barbara Zych (Warszawa). Odpowiadają oni za wszystkie działania wydawnicze i wyniki biznesowe oddziałów "GW".

Jak się dowiedzieliśmy, wydawca tłumaczy, że zmiany podyktowane są potrzebą dopasowywania "Gazety Wyborczej" do strategii rozwoju cyfrowego i zmieniającego się modelu biznesowego.

Z naszych informacji wynika, że większość wydawców regionalnych "GW" otrzymała propozycje objęcia innych stanowisk od początku 2019 roku. – Trwają rozmowy – potwierdza Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory. Nie informuje jednak, o których wydawców chodzi. Prawdopodobnie nowych stanowisk nie otrzymają jednak co najmniej dwie osoby, w tym Włodzimierz Bogaczyk z oddziału w Poznaniu. W "Gazecie Wyborczej" pracował od 1990 roku.

Agora utworzyła stanowiska wydawców regionalnych "Gazety Wyborczej" w sierpniu 2014 roku.

(GDYJ, 20.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.