Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„PS”: Ekstraklasa SA oferuje TVP pakiet transmisji za 55 mln zł rocznie

Kluby zadeklarowały gotowość do dostosowania terminów rozpoczęcia meczów w danej kolejce do ramówki TVP (screen: Ekstraklasa.org)

Ekstraklasa SA przedstawiła TVP ofertę rocznego pakietu transmisji 37 atrakcyjnych meczów piłkarskiej ekstraklasy za 55 mln zł plus bonusy - informuje „Przegląd Sportowy”.

Na początku listopada rada nadzorcza, zarząd i prezes TVP Jacek Kurski zdecydowali, że nie przeznaczą 70 milionów zł na prawa do pokazywania hitów każdej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Tyle, według ustaleń portalu Weszlo.com telewizja publiczna chciała początkowo zapłacić za sezon pokazywania rozgrywek wspólnie z platformą NC+, która za pozostałe siedem meczów w każdej kolejce miałaby wyłożyć 180 mln zł. 

Jak informuje „PS”, TVP deklaruje gotowość do zapłacenia 45 mln zł za sezon. To jednak mniej, niż chciałaby Ekstraklasa SA oraz prezesi klubów. Władze rozgrywek proponują TVP pakiet za 55 mln zł, a wypłatę dodatkowych kwot uzależniają od awansu polskich drużyn do fazy grupowej europejskich pucharów. Część dodatkowej kwoty mogłaby być również wypłacana w postaci umów barterowych. Kluby zadeklarowały gotowość do dostosowania terminów rozpoczęcia meczów w danej kolejce do ramówki TVP. 

(PAZ, 14.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zaremba do dziennikarzy „Wiadomości”: „jaki wy zawód wykonujecie?”

"Powiadomiono nas za to, że Marek Chrzanowski odszedł szlachetnie dla dobra Polski" - pisze Piotr Zaremba (screen: Youtube.com/Telewizja wPolsce)

Publicysta Piotr Zaremba skrytykował na Facebooku wtorkowe wydanie „Wiadomości”, w którym informacja o dymisji szefa KNF po artykule „Gazety Wyborczej” została podana jako czwarta w kolejności. Szef TAI Jarosław Olechowski napisał na Twitterze, że materiał został zapowiedziany na początku wydania, a „widownia rośnie wraz z jego trwaniem”.

We wtorek Marek Chrzanowski, szef Komisji Nadzoru Finansowego, podał się do dymisji po artykule „Gazety Wyborczej”, która ujawniła, że miał on zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego w zamian za zatrudnienie wskazanego prawnika - Grzegorza Kowalczyka.

W głównym wydaniu „Wiadomości” informacja na ten temat pojawiła się jako czwarta w kolejności po doniesieniach na temat koalicji PiS z Bezpartyjnymi Samorządami w sejmiku województwa dolnośląskiego, wizyty szefa MON w USA oraz przesłuchania przez komisję ds. VAT.

Piotr Zaremba, publicysta piszący m.in. dla „Sieci”, „Dziennika Gazety Prawnej” i „Polska The Times”, napisał na Facebooku, że informacja „została podana zresztą tak, że jako główny winny został przedstawiony Leszek Czarnecki, czyli w tej konkretnej historii przedmiot korupcyjnej propozycji. Powiadomiono nas za to, że Marek Chrzanowski odszedł szlachetnie dla dobra Polski (…) Ja już się nie chcę wdawać w rozmowę, czy taka ordynarna propaganda jest skuteczna. Może i jest. Ale ludzie, czy wy nie macie naprawdę poczucia własnej śmieszności? Jaki wy zawód wykonujecie?”. 

„Piotr Zaremba nie zdzierżył. Nie dziwię się” - napisał na Twitterze Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy”.

Do sprawy odniósł się Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej: „Loża tetryków nadal działa ;) Materiał @WiadomosciTVP zawierał wszystkie istotne informacje. Zapowiedziany na początku wydania. Widownia rośnie wraz z jego trwaniem (niższa pozycja w szpiglu=wyższa widownia). Panowie nie udawajcie, że znacie się na czymś, o czym nie macie pojęcia”. 

(PAZ, 14.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.