Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tidal dostępny w telewizorach Samsung

Aplikacja Tidal jest już dostępna na telewizorach Samsunga fot. materiały prasowe)

Użytkownicy telewizorów Samsung zyskali dostęp do muzycznej aplikacji streamingowej Tidal.

Z aplikacji mogą korzystać posiadacze telewizorów z systemem Tizen 3.0 i nowszych wersji, wyprodukowanych od 2017 roku. Tidal dostępny jest również na Android TV, Apple TV i Fire TV.

(KOZ, 05.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„The Sun” oskarża Facebooka o zaniżanie podatków

(fot. Pixabay.com)

W 2017 roku Facebook mimo 1,2 mld funtów przychodów wpłacił do brytyjskiego budżetu zaledwie 7,4 mln funtów - informuje brytyjski tabloid „The Sun”. 

Gazeta podała, że początkowo firma miała zapłacić 15,8 mln funtów, ale udało jej się obniżyć tę kwotę o ponad połowę odliczając udziały w firmie, które trafiły do części pracowników. W efekcie wpłacony podatek wyniósł jedyne... 0,62 proc. przychodów.

"The Sun" podkreślił, że "wściekli" posłowie do Izby Gmin domagają się reakcji ze strony brytyjskiego rządu, w szczególności, by w ramach przedstawiania planów przyszłorocznego budżetu znalazły się zapowiedzi ostrzejszej walki z unikaniem opodatkowania przez międzynarodowe korporacje.

Wiceprezes Facebooka na Europę Północną Steve Hatch tłumaczył w rozmowie z gazetą, że "Wielka Brytania jest siedzibą naszej największej bazy inżynierskiej poza Stanami Zjednoczonymi i wciąż mocno tutaj inwestujemy". Jak zastrzegł, przychody z klientów wspieranych przez zespoły pracujące w Wielkiej Brytanii są rozliczane zgodnie z brytyjskimi regułami podatkowymi.

(PAP, PAZ, 09.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.