Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wybrała audytora do kontroli pomiaru telemetrycznego Nielsena

TVP oczekuje od Nielsena "bezzwłocznego podjęcia współpracy z audytorem" (fot. WikimediaCommons)

Telewizja Polska wybrała audytora do przeprowadzenia kontroli prawidłowości pomiaru telemetrycznego w firmie AGB Nielsen Media Research. To Biuro Audytorskie "Sadren", które ma siedzibę przy ul. Srebrnej 16 w Warszawie. Nielsen pyta o doświadczenie tej firmy w zakresie badania telemetrii. 

We wtorek wieczorem prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski opublikował na Twitterze zdjęcie pisma zarządu TVP do firmy Nielsen. Napisano w nim, że telewizja publiczna przystępuje do przeprowadzenia kontroli w zakresie "sprawdzenia prawidłowości i rzetelności wykonywania badania założycielskiego" oraz "struktury, rekrutacji, utrzymania, rotacji i funkcjonowania panelu, w tym dokonania empirycznej na losowo wybranej próbie uczestników panelu weryfikacji uzyskiwanych danych telemetrycznych".

Dodano, że TVP oczekuje od Nielsena "bezzwłocznego podjęcia współpracy z audytorem".

Z kolei Nielsen poinformował nas, że oczekuje informacji nt. szczegółowego zakresu oraz harmonogramu audytu. „Zamierzamy zwrócić się do audytora i TVP z prośbą o dostarczenie informacji, które pozwolą nam na podjęcie właściwych decyzji odnośnie realizacji audytu. W szczególności będziemy prosić o przekazanie danych o potwierdzonym doświadczeniu firmy SADREN w zakresie badania telemetrii i pomiarów oglądalności” - oświadczył Mikołaj Piotrowski z Nielsena, zaznaczając, że dalsze decyzje będą podejmowane po otrzymaniu tych informacji. 

Nielsen przypomina, że w 2016 roku zgodził się na dodatkowy audyt na prośbę TVP. „Proces wyboru audytora ma być koordynowany przez IAA. Niestety, w tamtym okresie TVP nie przeprowadziła dalszych działań” - napisał Piotrowski. Podkreślił, że Nielsen jest regularnie kontrolowany przez doświadczone, niezależne podmioty. „Wszystkie poprzednie audyty potwierdziły jakość naszych rozwiązań i danych dostarczanych klientom” - dodał. 

Jacek Kurski, odkąd w styczniu 2016 roku został prezesem TVP, krytykuje panel Nielsena, bo jego zdaniem wyniki oglądalności telewizji publicznej są wyższe od wykazywanych przez Nielsena.

Ze sprawozdania Biura Audytorskiego "Sadren" złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że spółka jest zarejestrowana w KRS od 2003 roku. W 2017 roku przychody firmy wyniosły 2,17 mln zł, a zysk netto 258 tys. zł. Prezesem jest Wojciech Sadren, a wiceprezesem Wiesław Leśniewski. Siedziba spółki mieści się przy ulicy Srebrnej 16 w Warszawie.

Właścicielem nieruchomości jest związana z PiS spółka Srebrna. Kamil Dziubka z Onetu zwrócił uwagę na Twitterze, że Wojciech Sadren był związany z Ruchem Odbudowy Polski Jana Olszewskiego. 

(GDYJ, RAQ, 29.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.