Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Sobala odwołany z funkcji prezesa Polskiego Radia

Jacek Sobala był prezesem Polskiego Radia od marcu 2017 roku (screen: Youtube.com/Gazeta Polska VD)

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Sobalę z funkcji prezesa Polskiego Radia - wynika z informacji "Presserwisu".

Za odwołaniem Sobali zagłosowało trzech członków RMN - jej przewodniczący Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Grzegorz Podżorny wstrzymał się od głosu, a Juliusz Braun odmówił udziału w głosowaniu.

6 sierpnia rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła Jacka Sobalę w obowiązkach prezesa Polskiego Radia. Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowała swojego przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego. Sobala zapewniał, że nie przedstawiono mu powodów zawieszenia.

17 sierpnia Polskie Radio rozesłało komunikat zarządu spółki, w którym napisano, że przyczyną tej decyzji było naruszanie przez Sobalę "ładu korporacyjnego spółki i zasady kolegialności w pracach organów spółki".

Jacek Sobala został prezesem Polskiego Radia w marcu 2017 roku. Wymienił m.in. dyrektorów radiowej Jedynki, Trójki i Informacyjnej Agencji Radiowej. W przeszłości był m.in. dyrektorem Trójki, Radia Bis, TVP Warszawa, był również związany z telewizją Puls, Radiem PiN i Tok FM. 

(GDYJ, 28.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Durczok krytykuje RMF FM za współpracę z Krzysztofem Ziemcem

"Nie pouczaj innych" - napisał Krzysztof Ziemiec (z lewej) do Kamila Durczoka (screen: YouTube.com/Fakty RMF FM, fot. archiwum "Press")

Kamil Durczok skrytykował na Twitterze RMF FM za umieszczenie w jesiennej ramówce stacji programu Krzyszofa Ziemca, prowadzącego „Wiadomości” w TVP. 

Jak informowaliśmy, od września na antenę krakowskiej rozgłośni wraca audycja „Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM”. 

Kamil Durczok, były dziennikarz TVN, TVP i RMF FM, obecnie właściciel portal Silesion.pl, napisał na Twitterze: "Dawni koledzy z RMF - pospadaliście na łby z tego Kopca Kościuszki? Tego was uczył Tyczyński? W imię czego tolerujecie na antenie gościa, który zeszmacił nie tylko swoje nazwisko - to jego problem - ale zawód, który kiedyś uprawiał?”.

Na post Durczoka odpowiedział Krzysztof Ziemiec: „Kamilu, nie denerwuj się! Zajmij się lepiej swoimi sprawami. Problemów masz dużo więcej! Dlatego nie pouczaj innych. A szmaty… zostaw w spokoju”. 

Krzysztof Ziemiec jest gospodarzem "Wiadomości" w TVP1. Poza tym 2 lipca zadebiutował w roli prowadzącego "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

Kamil Durczok przez wiele lat był szefem „Faktów” TVN. W marcu 2015 roku odszedł z programu, formalnie za porozumieniem stron, po tym, jak wewnętrzna komisja stacji ustaliła, że w redakcji "Faktów" dochodziło do przypadków molestowania i mobbingu. Od lat dziennikarz procesuje się z tygodnikiem „Wprost”, który szeroko pisał o sprawie. 

(PAZ, 28.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.