Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Sobala odwołany z funkcji prezesa Polskiego Radia

Jacek Sobala był prezesem Polskiego Radia od marcu 2017 roku (screen: Youtube.com/Gazeta Polska VD)

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Sobalę z funkcji prezesa Polskiego Radia - wynika z informacji "Presserwisu".

Za odwołaniem Sobali zagłosowało trzech członków RMN - jej przewodniczący Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Grzegorz Podżorny wstrzymał się od głosu, a Juliusz Braun odmówił udziału w głosowaniu.

6 sierpnia rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła Jacka Sobalę w obowiązkach prezesa Polskiego Radia. Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowała swojego przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego. Sobala zapewniał, że nie przedstawiono mu powodów zawieszenia.

17 sierpnia Polskie Radio rozesłało komunikat zarządu spółki, w którym napisano, że przyczyną tej decyzji było naruszanie przez Sobalę "ładu korporacyjnego spółki i zasady kolegialności w pracach organów spółki".

Jacek Sobala został prezesem Polskiego Radia w marcu 2017 roku. Wymienił m.in. dyrektorów radiowej Jedynki, Trójki i Informacyjnej Agencji Radiowej. W przeszłości był m.in. dyrektorem Trójki, Radia Bis, TVP Warszawa, był również związany z telewizją Puls, Radiem PiN i Tok FM. 

(GDYJ, 28.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.