Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio: Jacek Sobala zawieszony za naruszenie ładu korporacyjnego

Naruszenie ładu korporacyjnego Polskiego Radia i zasady kolegialności w pracach jej organów było powodem zawieszenia Jacka Sobali w czynnościach prezesa spółki - poinformował zarząd Polskiego Radia.

Przed tygodniem, rada nadzorcza w nocy z poniedziałku na wtorek zawiesiła Jacka Sobalę i oddelegowała do wykonywania czynności prezesa swojego przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego. Jacek Sobala w rozmowie z serwisem wPolityce.pl powiedział, że nie przedstawiono mu powodów zawieszenia. "Uchwała, którą mi wręczono, zawiera tylko sformułowanie, że to z ważnych powodów, ale gdy poprosiłem o rozwinięcie tego skrótu i choćby słowo uzasadnienia, nie potrafiono tego zrobić" - powiedział Sobala.

Z naszych informacji wynika, że Andrzej Rogoyski na spotkaniu z dyrektorami w Polskim Radiu 8 sierpnia poinformował, że powody zawieszenia zostaną ujawnione.

W piątek Polskie Radio rozesłało komunikat zarządu spółki. "Zarząd Polskiego Radia S.A., po zapoznaniu się z uzasadnieniem uchwały Rady Nadzorczej spółki z dnia 6 sierpnia 2018 roku, w sprawie zawieszenia Pana Jacka Sobali w czynnościach Prezesa Zarządu, informuje, że przyczyną tej decyzji było naruszanie przez Pana Jacka Sobalę ładu korporacyjnego spółki i zasady kolegialności w pracach organów spółki" - czytamy w nim.

Polskie Radio na nasze pytanie, w jaki sposób Jacek Sobala miał naruszyć ład korporacyjny i zasady kolegialności, na razie nie odpowiedziało.

Jacek Sobala chce usunięcia komunikatu, stawia ultimatum zarządowi Polskiego Radia

Jacek Sobala, poproszony przez ”Presserwis” o odniesienie się do komunikatu radia, odesłał nas do serwisu wPolityce.pl. Ten opublikował w piątek wieczorem pismo, jakie Sobala skierował do zarządu spółki. Zawieszony prezes wezwał zarząd do niezwłocznego zaprzestania naruszeń jego dóbr osobistych i usunięcie komunikatu ze strony Polskieradio.pl. 

Sobala domaga się publikacji oświadczenia, w którym spółka napisze, że zawarte w komunikacie informacje są nieprawdziwe. Chce, by znalazło się w nim sformułowanie, że zarząd nie zapoznał się z uzasadnieniem rady nadzorczej, ponieważ ta uchwała nie zawiera uzasadnienia. 

”Po drugie, nie jest prawdą, że Pan Jacek Sobala jako Prezes Zarządu spółki naruszył ład korporacyjny spółki oraz zasady kolegialności w pracach organów spółki. Pan Jacek Sobala wykonując czynności Prezesa Zarządu spółki działał na podstawie i zgodnie z obowiązującymi w spółce aktami prawnymi tworzącymi ład korporacyjny, to jest statutem spółki, kodeksem spółek handlowych, regulaminem organizacyjnym, regulaminem prac zarządu oraz uchwałą o podziale kompetencji oraz nadzoru nad komórkami organizacyjnymi pomiędzy członków zarządu” - napisano w piśmie, upublicznionym przez wPolityce.pl.  

Jacek Sobala poinformował spółkę, że jeśli nie zastąpi to do godz. 12 w sobotę 18 sierpnia, wystąpi na drogę sądową. 

(KOZ, 17.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.