Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Horubała: naczelny zabronił mi krytyki tweeta Ziemkiewicza, więc odchodzę

Andrzej Horubała, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika do Rzeczy” poinformował na Facebooku, że odchodzi z redakcji. Powodem jego decyzji ma być zakaz naczelnego publicznego krytykowania tweeta publicysty tego tygodnika Rafała Ziemkiewicza, w którym pisał on o Żydach „parchy”.

„Redaktor naczelny tygodnika >>Do Rzeczy<<, Paweł Lisicki, zabronił mi opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza, w którym użył on rasistowskiego określenia >>parchy<

Rafał Ziemkiewicz pod koniec stycznia napisał na Twitterze: „Przez wiele lat przekonywalem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać (http://fakty.interia.pl/opinie/news-zydzi-do-gazy,nId,1481803 … - to tylko jeden z wielu przykładów). Dziś przez paru głupich wzgl. chciwych parchów czuję się z tym jak palant”.

Na oświadczenie Andrzeja Horubały zareagował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz: Bardzo mi przykro, że redakcyjny kolega postanowił dołączyć do nagonki na mnie, używając takiego pretekstu do swej decyzji, ale co mogę powiedzieć - wszystko już napisałem" i dołączył link do swojego tekstu "Stanowczo nie przepraszam".

(MAK, 05.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.