Temat: prasa

Dział: OPINIE

Dodano: Styczeń 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rynek prasy męskiej wciąż ma potencjał - uważa Maciej Niepsuj z MullenLowe MediaHub

Maciej Niepsuj (fot. archiwum)

Z Maciejem Niepsujem, buying directorem w domu mediowym MullenLowe MediaHub rozmawia Jolanta Korucu.

Segment magazynów dla mężczyzn w Polsce wydaje się być zagospodarowany. Jest jeszcze miejsce dla takiego magazynu jak "L'officiel Hommes Polska"?
Rynek prasy męskiej wciąż ma potencjał, więc znajdzie się miejsce dla ambitnego tytułu o modzie męskiej. Poszczególne magazyny są albo bardzo precyzyjnie skierowane do wąskich grup czytelników, albo wydawcy chcą za ich pomocą dotrzeć do wszystkich naraz. A jak wszyscy wiemy z reklamy Ace "jak coś jest do wszystkiego to jest do..." Realną konkurencją dla "L'officiel Hommes" będzie "Esquire", ale też przykładowo "Logo". Konkurencja spora, ale rynek jest rosnący.

Jakich czytelników może zainteresować tytuł?
Będzie to wąska grupa, zamożnych czytelników, dla których cena dziewiętnastu złotych za 200-stronicowy magazyn, nie będzie barierą. Po "L'officiel Hommes" sięgną także czytelnicy z grupy aspirującej. Wyzwaniem będzie utrzymanie czytelnika. Ważne będą interesujące nazwiska, wysoki poziom merytoryczny. To nie może być kolejny tytuł z przedrukami i kolorowymi zdjęciami.

Na jakie więc reklamy może liczyć wydawca, czyli Kustra Group?
Z reklamowego punktu widzenia grupa czytelników jest mała, ale atrakcyjna. To grupa, do której ciężko dotrzeć za pomocą klasycznych mediów, wiec poza wydaniem papierowym kluczowym będzie odpowiednie wykorzystanie potencjału e- wydania i możliwości jakie daje online.

(17.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: OPINIE

Dodano: Styczeń 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupy na FB mogą być pierwszym źródłem informacji - mówi Krzysztof Majak z Wirtualnej Polski

Krzysztof Majak, szef social media Grupy Wirtualna Polska

Z Krzysztofem Majakiem, szef social media Grupy Wirtualna Polska, rozmawia Piotr Mieszkowski.

Jak w 2018 roku będzie wyglądał rynek social mediów?
Krzysztof Majak: Przez ostatnie lata redakcje na całym świecie wierzyły w obietnice monetyzacji nowych produktów na Facebooku, z wideo na czele. Zatrudniono wykwalifikowanych pracowników, zainwestowano w sprzęt i szkolenia. Jednak po ostatnich zmianach w algorytmach Facebooka coraz więcej redakcji zaczyna wątpić, czy gra była warta świeczki. Większości wydawców nie udaje się zmonetyzować facebook'owych produktów, tak jakby sobie tego życzyli. 2018 rok będzie z pewnością czasem na podjęcie ważnych decyzji. Również takich, na ile wydawcom opłaca się inwestować w produkcje ukierunkowane na social media. Być może warto będzie lokować swoje zasoby w innym, pewniejszym miejscu.

Jak redakcje mogą wpłynąć na efektywność tego, co wrzucają na serwisy społecznościowe?
Redakcje są w dużym stopniu uzależnione od polityki Facebooka, co wiele z nich boleśnie odczuło w 2017 roku. Źródło social, które przez długi czas było wyznacznikiem wzrostu i darmowych odsłon, zaczęło wysychać. Jesteśmy jednak pewni, że redakcje wciąż mają ogromny wpływ na popularność materiałów na Facebooku. Dobry temat, szybka reakcja na newsa i odpowiedni warsztat dziennikarski zawsze są cenione przez czytelników. W odróżnieniu od clickbite'u, z którym na szczęście Facebook radzi sobie coraz lepiej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jakie zjawiska mogą odegrać ważną rolę w kontekście treści przygotowywanych pod Facebooka?
Z zaciekawieniem obserwujemy dwa zjawiska, które zyskują w ostatnim czasie popularność. Pierwszą z nich są rosnące w siłę grupy użytkowników, które zdecydowanie częściej wyświetla newsfeed. Skupiają ludzi wokół bardzo konkretnych zagadnień i tematów. Taka grupa może być dla nich pierwszym źródłem informacji i newsa w danym temacie. Drugie zjawisko, o którym piszą również światowe media, to rosnąca rola konkretnych dziennikarzy, nazwisk i osobowości, mniejsza rola redakcji. Ludzie coraz chętniej będą sięgali po treści konkretnych autorów, a nie wydawców.

(17.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.