Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył internetowy magazyn, który ma się utrzymywać bez reklam

Start nowego magazynu "Republik" został sfinansowany dzięki akcji crowdfundingowej (screen: www.republik.ch)

Pierwszy numer wydawanego po niemiecku szwajcarskiego magazynu "Republik", który został założony przez dziennikarzy i sfinansowano go bez udziału reklamodawców, działa już w internecie.

"Republik", reklamowany przez swoich twórców jako magazyn poświęcony polityce, gospodarce i społeczeństwu, ma dostarczać czytelnikom materiały wysokiej jakości i pozbawione reklam. Start nowego przedsięwzięcia został sfinansowany przy znaczącym udziale przyszłych czytelników podczas akcji crowdfundingowej w internecie. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania pomysłodawców - chętnych do wykupienia abonamentu pisma, które jeszcze nie zaczęło się ukazywać, było ponad 15,8 tys. zamiast zakładanych wcześniej 3 tys.

Roczny abonament kosztuje 240 franków, czyli ok. 850 złotych. Jak poinformowała redaktor naczelna pisma Susanne Sugimoto, jej zespół zebrał ponad 7,7 mln euro dzięki wpłatom od abonentów, inwestorów i darczyńców, co zapewni wydawanie "Republik" przez co najmniej dwa lata.

Na początek na stronie "Republik" ukazało się kilka artykułów, w tym o kanclerz Niemiec Angeli Merkel i Facebooku jako narzędziu służącym manipulacji, a także wywiad i nagranie wideo, w którym jeden z 30 pracowników pisma opowiada o dorastaniu na wsi w północno-wschodniej Szwajcarii.

Autorzy pisma zamierzają publikować do trzech artykułów ze zdjęciami dziennie, oprócz niedziel.

(PAP, 15.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PAP informowała, że premier wspiera WOŚP, powołując się na fałszywe konto na Twitterze

Mateusz Morawiecki (fot. KPRM / Flickr.com)

Polska Agencja Prasowa w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wysłała depeszę, że premier Mateusz Morawiecki wspiera WOŚP. Tylko, że źródłem tej informacji było fałszywe konto Morawieckiego.

Część mediów dała się nabrać na niesprawdzoną informację PAP i cytowała depeszę agencji o popieraniu WOŚP przez premiera.

Press

Internauci szybko jednak ujawnili, że PAP powołała się na wpis z fałszywego konta Mateusza Morawieckiego - @Morawiecki_M. Prawdziwe konto szefa rządu na Twitterze to: @MorawieckiM.

(MAK, 15.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo