Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

#MeToo po polsku, formacja Kulson, tęczowy Jacek

Press 01-02/2018

Press

Wydawcy „Faktów” TVN twierdzą, że za pracę z Wojciechem Bojanowskim powinni dostawać specjalny dodatek ze względu na zagrożenie kardiologiczne. W szczerej rozmowie z „Press” Dziennikarz Roku 2017 ujawnia m.in. swój sposób na zatrudnienie się w redakcji i dlaczego został dowódcą statku powietrznego.

Press

„Nazywanie Piotra Szczęsnego zwykłym samobójcą jest niestosowne, bo oznacza bagatelizowanie tego, co zrobił” – twierdzą jedni. A inni: - „Nie można skupiać się na motywie politycznym, bagatelizując chorobę tego człowieka”. Poruszający tekst o Zwykłym Szarym Człowieku, któremu nie udało się obudzić mediów.

Press

Wojciech Cejrowski jest najlepszym przykładem na skuteczność zasady: nieważne, jak o tobie mówią, ważne, żeby nie przekręcali nazwiska. Celebryta odgrywający kołtuna, który dobrze ustawił się biznesowo, wmawia ludziom, że idzie „boso przez świat” - a oni mu wierzą.

Press

Francuska agencja AFP nie puściła wypowiedzi polskiego ministra obrony, bo w centrali nie uwierzyli, że mógł tak powiedzieć. Niemieckiego korespondenta redakcja prosi o wyjaśnienie „stanu ducha polskiego społeczeństwa”. Korespondenta czeskiej telewizji koledzy przy piwie pytają, o co tym Polakom chodzi. Nasz dziwny kraj trafił na czołówki światowych mediów.

Press

Szybka reakcja polskich redakcji na oskarżenia autorek Codziennika Feministycznego wobec Jakuba Dymka i Michała Wybieralskiego zaskoczyła tych, którzy pamiętają, jak opornie reagowała branża na sprawę Kamila Durczoka. Czy Dymek i Wybieralski staną się rodzajem straszaka na innych?

Press

Pokaż mi swoje favy, a powiem ci, kim jesteś – Stanisław M. Stanuch przeanalizował konta dziennikarzy na Twitterze, by poznać, w reakcji na czyje tweety najczęściej klikają serduszko. W tym rankingu dziennikarskiego Twittera wcale nie popularność publicysty czy komentatora decyduje o miejscu w czołówce.

Press

Internetowa branża chętnie ją nagradza, a media pieszczą. Barbara Sołtysińska, twórczyni indaHash, szybko została okrzyknięta królową polskiego internetu. Ile w tym jest jej ciężkiej pracy, ile wyczucia rynku, a ile umiejętnego PR – przeczytaj w „Press”.

Press

Jeden zamienił największe radio na mniejsze, inny radio na telewizję, jeszcze inny zostawił internet dla prasy i ze zdumieniem obserwuje, że słowo drukowane wciąż działa. Dziennikarze, którzy w 2017 roku zmienili pracę, szukali przede wszystkim lepszych pensji lub etatów – a pod tym względem oferta redakcji jest coraz uboższa.

Press

66,4 proc. pytanych przez PressInstitute dziennikarzy twierdzi, że wizerunek policji się pogorszył, a 70,2 proc. - że w ostatnich latach ta formacja mundurowa stała się bardziej upolityczniona. Fachowcy przestrzegają, że policja staje się narzędziem w rękach rządzących - a policja na to: „Dołącz do drużyny Kulsona”.

Press

Galina Timczenko jest jak marszałek Kutuzow: wprawdzie przegrała prowadzenie serwisu Lenta.ru w Moskwie, ale się nie poddała – i stworzyła jeszcze lepszy serwis o Rosji, tylko w Rydze. Jej portal Meduza zadziwia specjalistów z Zachodu jakością i ciekawymi rozwiązaniami. Tu nawet reklamy muszą przejść fact-checking.

Press

Dwudziestoparolatkowie zaczynają kierować redakcjami. Bez kompleksów z powodu braku doświadczenia, bez frustracji z powodu gorszej sytuacji w mediach, z przewagą sprawniejszego poruszania się w social mediach. W „Press” tłumaczą, dlaczego nadają się już na takie stanowiska.

Press

Dwudziestoparolatkowie zaczynają kierować redakcjami. Bez kompleksów z powodu braku doświadczenia, bez frustracji z powodu gorszej sytuacji w mediach, z przewagą sprawniejszego poruszania się w social mediach. W „Press” tłumaczą, dlaczego nadają się już na takie stanowiska.

Press

Stworzyli kanał Emce kwadrat, by krótko wyjaśniać naukowe zagadnienia. Dziś ich widzowie życzą sobie, by robili coraz więcej i coraz dłużej – i chwalą za fajny product placement. Huyen Pham i Marcin Hguyen opowiadają, dlaczego występ w telewizji śniadaniowej to stres dla youtubera i że nie wszystko zrobią dla sponsora.

Press

Sekcja specjalna: „Panorama Reklamy” - czyli ocena rynku reklamowego w 2017 roku przeprowadzona przez redakcję „Press”. Analiza 105 agencji reklamowych i domów mediowych: osiągnięcia, kondycja firmy, inwestycje w ludzi i usługi, nowi klienci, wyniki finansowe. Wyróżnienia dla wybijających się na rynku firm.

Press

Nie oglądałeś – to zobacz! W najnowszym „Press” relacja z gali Grand Press 2017. Ważne słowa, które padły ze sceny. Laureaci nagród Grand Press. Jak głosowały redakcje na Dziennikarza Roku.

Zapraszamy do lektury.

(02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Marzec 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Żarska będzie krzyczeć, Chajzer przebił ojca, Kukiz na przystawkę

Press 03-04/2018

Press

My, dziennikarze, nie jesteśmy od tego, żeby nas lubić, ale to nie znaczy, że można na nas pluć, bić lub nas popychać – mówi Ewa Żarska, reporterka Polsat News w Łodzi. A kolegom dziennikarzom zwraca uwagę, że Polska to nie tylko Warszawa.

Press

Antysemickie wypowiedzi dziennikarzy ujawniły, że mur poprawności politycznej już runął. Tylko na przełomie stycznia i lutego w głównych polskich mediach odnotowano ponad 40 takich wystąpień. Czy dziennikarz może być antysemitą? - odpowiedź czytaj w „Press”.

Press

Jedno przypomina starą, dobrą Trójkę; drugie - rozmowy kibiców w pubie. Jedno ma profesjonalnych dziennikarzy; drugie – naturszczyków pełnych energii. Niemal jednocześnie ruszyły dwa internetowe radia sportowe, które wcale nie są skazane na kanibalizm.

Press

Z ok. 40 uczestników wszystkich edycji tego holenderskiego programu telewizyjnego żyją jeszcze tylko dwie osoby. „Po moim trupie” pokazuje, że perspektywa szybkiej śmierci wyciska z ludzi to, co najlepsze – nawet na telewizyjnym ekranie.

Press

Legenda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich się skończyła. Ci, którzy dziś kierują tą organizacją, stoczyli się do poziomu partyjnego PR. Przeczytaj, jak swoimi ostatnimi wystąpieniami SDP odkleiło się od mediów.

Press

Filip Chajzer chciał być jak ojciec: znany i lubiany. Dziś to ojciec może się od niego uczyć, co z tej popularności da się wycisnąć. W „Press” sylwetka Chajzera juniora, który sam o sobie mówi, że jest jednym z ostatnich dinozaurów telewizyjnych.

Press

Ponad 30 proc. pytanych przez PressInstitute dziennikarzy z mediów tradycyjnych przyznało, że nie ogląda w internecie żadnego programu o charakterze publicystycznym. Ponad 60 proc. nie słucha podcastów. A jedna piąta w ogóle nie czyta/ogląda/słucha materiałów tworzonych przez kolegów w internecie. „Press” sprawdził, jak to tłumaczą.

Press

Nie to jest problemem, że w ciągu kilku lat fake newsy stały się prawdziwą plagą - ale że termin ten zaczął być nadużywany. Stał się idealnym wytrychem na określenie wszystkich dziennikarskich błędów. Wyjaśniamy, dlaczego nie warto go tak bezmyślnie stosować.

Press

Smarzowski podsunął kandydata, Tymański wymyślił nazwę muzyki, Kędzierski określił sens projektu, a powitanie skopiowano z Sierockiego. Projekt „Sławomir” jest świetnym przykładem na to, jak zaplanowana w każdym szczególe kreacja może trafić do Polaków – gdy się wniknie ich dusze.

Press

Prasa przegrywa z portalami walkę o popularność i pieniądze w internecie. Porównanie pracy wydawców witryn wyjaśnia dlaczego. Podpowiadamy, czy bardziej liczy się długość strony głównej, liczba działów, czy może liczba samych newsów.

Press

Wojciech Staszewski, nagradzany reporter, trzyma się zawodu dziennikarza, bo w żadnym innym nie ma takiej możliwości zaspokajania swojej ciekawości. A jak to łączy z bieganiem? - Mogę się bawić w sportowca na poziomie solidnego amatora, ale mogę się też bawić w tworzenie dziennikarstwa na wysokim poziomie – tłumaczy.

Press

Najstarsza telewizja informacyjna na świecie próbuje podbić szwajcarski rynek. Dla Teda Turnera to najważniejszy projekt od czasu powstania CNN w 1980 roku. A od sukcesu CNNMoney Switzerland zależy, czy będą kolejne narodowe edycje.

Press

Kukiz’15 miał nie wchodzić z żadną partią w trwałą koalicję w parlamencie, a skończyło się na tym, że został przystawką PiS. Media jednak Kukizowi tego nie wypominają. Analiza wizerunku politycznego ugrupowania, które tylko w mediach zwane jest opozycją.

Press

„Biura Reklamy” - niezbędnik marketera i media planera. Prezentacja działów reklamy i sprzedaży wydawców i nadawców oraz firm zajmujących się promocją. Opisy kładą nacisk na nowe, dopiero co wdrożone lub planowane rozwiązania na 2018 rok. Główne kanały dotarcia do odbiorców, zasięgi i dotarcie do zdefiniowanych grup celowych, przydatne dane kontaktowe.

Zapraszamy do lektury.

(01.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo