Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Wybieralski: sam się zwolnię z Agory

Michał Wybieralski (fot. screen z YouTube)

Michał Wybieralski, szef wydawców Wyborcza.pl zapowiedział, że sam wypowie Agorze umowę o pracę. Decyzję podjął dzień po tym, jak działająca w Agorze komisja rekomendowała zwolnienie go po zarzutach o molestowanie i mobbing.

Michał Wybieralski, szef wydawców Wyborcza.pl, oraz Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej", zostali oskarżeni o molestowanie seksualne przez autorki artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo". Tekst ukazał się 27 listopada br. w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Komisja powołana przez Agorę zarekomendowała zarządowi spółki "bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy" z Wybieralskim.

Michał Wybieralski w rozmowie z nami zapowiedział, że w środę 27 grudnia sam wypowie Agorze umowę o pracę. Dodał, że ma nadzieję, iż jego pracodawca przystanie na tę propozycję.

Michał Wybieralski przesłał nam swoje stanowisko w tej sprawie:

„Oskarżycielski list na codziennikfeministyczny.pl dotyczy prywatnej, obyczajowej, intymnej sfery mojego życia. To zniekształcona opowieść o relacjach wyłącznie towarzyskich. Nie ma we mnie zgody na to, by trwający publiczny osąd prywatnego życia przekreślił mój dorobek zawodowy. To dwanaście lat pracy dziennikarskiej i redaktorskiej, ostatnie dziewięć lat w »Gazecie Wyborczej«.
Przy okazji działania komisji Agory wiele osób, moich współpracowników i podwładnych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – informowało mnie, że zgłosili się do komisji, by opowiedzieć o tym, jak dobrze im się ze mną pracowało. Za to wsparcie bardzo dziękuję. Publikacja wspomnianego listu zmieniła zasady debaty publicznej – uchyliła obyczaj wysłuchania głosu wszystkich stron przed zajęciem stanowiska, uniemożliwiła obronę i wyjaśnienia, a nawet dyskusję”.

(Mackuch, MAK, 22.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rzeczpospolita" wraca do "tradycji kolorystycznych gazety"

(fot. screen Rp.pl)

Powrót "do dobrych tradycji kolorystycznych gazety", wzbogacenie oferty dla prenumeratorów, nowi autorzy i nowe pomysły od stycznia 2018 roku – takie zmiany zapowiada Bogusław Chrabota redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" (Gremi Media).

O zmianach Chrabota poinformował w artykule wstępnym w "Rzeczpospolitej" z 22 grudnia br. "Dziś nie da się utrzymać zaufania tylko siłą marki, dziś trzeba się ścigać z czasem, odgadywać potrzeby czytelników, pytać i poprawiać" - pisze redaktor naczelny i wylicza nowości, które redakcja wprowadza w dzienniku: zmieniona kolejność działów, poprawione ułożenie kolumn, publicystyka lepiej związana z częścią newsową i analityczną. Ponadto – jak pisze Chrabota - "udoskonalamy ekonomikę prezentowania tekstu, ekspozycję grafiki, na koniec – wracamy do dobrych tradycji kolorystycznych gazety (dział ekonomii powraca do koloru zielonego)" - czytamy we wstępniaku redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” .

Chrabota przypomina, że zmiany wprowadzone w 2017 roku objęły przede wszystkim stronę internetową Rp.pl . "Teraz czas na gazetę papierową, która nie może odstawać od wyzwań czasu i najlepszych wzorców. To nasz prezent świąteczny dla czytelników" - stwierdza naczelny i dodaje, że od 2018 roku "Rzeczpospolita" zdecydowane wzbogaci oferty dla prenumeratorów. "Prócz wysokospecjalistycznych dodatków Dobra Firma, adresowanych m.in. do księgowych i kadrowych, oraz dodatku Dobra Administracja, zaproponujemy serię 12 specjalistycznych książek biznesowych i czterech poradników prawnych. Rozwiniemy i poprawimy newslettery oraz przedstawimy nowość: dedykowane profesjonalistom miesięczniki Raport Rzeczpospolitej. Co miesiąc dwa nowe wydania kierowane do prawników i ludzi biznesu - zapowiada Bogusław Chrabota. Nowością ma tez być wzmocnienie już uruchomionych projektów, jak np. specjalistycznego dodatku "Sądy i prokuratura" poświęconego problemom wymiaru sprawiedliwości. "Jest ściśle merytoryczny, wolny od zaangażowania w polityczny spór. Pisany głównie przez samych zainteresowanych: sędziów i prokuratorów, a także ekspertów Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej, dzięki którym adresat otrzymuje najszerszą w polskiej prasie perspektywę analityczną problematyki prawnej i legislacyjnej" - stwierdza redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". "To oczywiście nie koniec. W odnowionej "Rzeczpospolitej" pojawią się już w styczniu nowi autorzy i nowe pomysły" - zapewnia Bogusław Chrabota.

Press

(Mackuch, 23.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo