Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja Agory rekomenduje zwolnienie Michała Wybieralskiego

Michał Wybieralski (screen z Youtube.com)

Podejrzany o mobbing i molestowanie seksualne szef wydawców Wyborcza.pl Michał Wybieralski prawdopodobnie zostanie zwolniony z pracy. Komisja powołana przez Agorę zarekomendowała zarządowi spółki "bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy" z dziennikarzem.

Michał Wybieralski, szef wydawców Wyborcza.pl, oraz Jakub Dymek, publicysta "Krytyki Politycznej", zostali oskarżeni o molestowanie seksualne przez autorki artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo". Tekst ukazał się 27 listopada br. w serwisie Codziennikfeministyczny.pl.

Jak poinformowała Nina Graboś dyrektor ds komunikacji korporacyjnej Agora SA: "Komisja zarekomendowała Zarządowi m.in. bezzwłoczne rozwiązanie stosunku pracy z jednym z pracowników". Graboś ze względu na ochronę danych osobowych nie potwierdziła, że chodzi o Michała Wybieralskiego. Jednocześnie zarząd zwrócił się do związku zawodowego w Agorze o niezwłoczne rozpatrzenie tego wniosku.

Więcej w piątkowym (22.12) wydaniu "Presserwisu".

(Mackuch, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce utworzyć podatkową grupę kapitałową

Wnętrze siedziby Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie (fot. Adrian Grycuk/wikimedia.org)

Zarząd Agory S.A. poinformował, że podjął uchwałę o zamiarze utworzenia podatkowej grupy kapitałowej (PGK), w skład której wejdą Agora oraz następujące spółki zależne: Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., Agora TC Sp. z o.o., Trader.com (Polska) Sp. z o.o., Helios S.A., AMS S.A., Yieldbird Sp. z o.o. oraz Plan A Sp. z o.o.

Planowane utworzenie podatkowej grupy kapitałowej miałoby miejsce 1 marca 2018 r. i wymagałoby spełnienia szeregu wymogów formalnych, w tym zebrania szeregu zgód korporacyjnych oraz rejestracji wniosku o utworzenie podatkowej grupy kapitałowej przez Naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego.

W umowie o utworzeniu Podatkowej Grupy Kapitałowej Agora zostanie wskazana jako spółka reprezentująca PGK w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów ordynacji podatkowej. Umowa o utworzeniu PGK zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2020 roku.

Spółka szacuje, że wdrożenie projektu utworzenia podatkowej grupy kapitałowej może spowodować przewidziane przepisami prawa obniżenie zobowiązania podatkowego PGK o około 5 mln zł w każdym roku funkcjonowania PGK.

(CP, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo