Temat: wolność słowa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Departament Stanu: USA zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu TVN

(fot. TVN)

Stany Zjednoczone są zaniepokojone decyzją Polski o ukaraniu prywatnego nadawcy telewizyjnego TVN za domniemane stronnicze relacjonowanie demonstracji pod parlamentem w grudniu ubiegłego roku - oświadczył Departament Stanu USA.

"Wydaje się, że decyzja ta podważa wolność mediów w Polsce, bliskiego sojusznika [USA - przyp.red.] (...) Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji" - podkreślił w komunikacie amerykański resort dyplomacji.

Departament przypomniał słowa sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, że "społeczeństwa zbudowane na dobrym rządzeniu, silnym społeczeństwie obywatelskim i na wolnych oraz dostępnych mediach lepiej prosperują oraz są bardziej stabilne i bezpieczne."

Resort na koniec oświadczenia podsumowuje, że USA są pewne siły i możliwości polskiej demokracji, która zapewni pełne funkcjonowanie demokratycznych instytucji oraz należny im szacunek.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN SA, nadawcę TVN 24, karę 1,48 mln zł (najwyższą w historii KRRiT). Regulator uznał, że stacja - relacjonując w grudniu ub.r. wydarzenia przed sejmem - naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 Ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. (PAP)

Jury Grand Press wzywa KRRiT do odstąpienia od kary dla TVN 24.

(PAP, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wolność słowa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial "Pod wspólnym niebem" w TVP 2 śledziło średnio 490 tys. widzów

Serial "Pod wspólnym niebem" zadebiutował w Dwójce 15 września br.(screen z YouTube)

Średnio 490 tysięcy widzów śledziło w TVP 2 serial "Pod wspólnym niebem". Dwójka podczas emisji przegrywała z konkurencją w grupie ogólnej i komercyjnej.  

Serial wyreżyserowany przez Marka Śledziewskiego zadebiutował w Dwójce 15 września br. Opowiadał o perypetiach dwóch rodzin, które zmuszone były zamieszkać pod jednym dachem. Był emitowany w piątki o 22.10. 

Według danych Nielsen Audience Measurement  podczas emisji serialu Dwójka w grupie ogólnej miała 4,24 proc. udziału w rynku. Liderem był TVP 1 - 8,35 proc. udziału. W tym czasie Jedynka prezentowała film fabularny. Na drugim miejscu był Polsat - 8,33 proc. udziału. W Polsacie w tym paśmie pokazywany był film fabularny lub program rozrywkowy. Na trzecim miejscu znalazł się TVN - 8,32 proc. udziału. W tym paśmie TVN prezentował film fabularny. 

W grupie komercyjnej (widzowie 16-49) Dwójka podczas emisji "Pod wspólnym niebem" była na czwartym miejscu - 4,54 proc. udziału. Liderem był TVN - 12,67 proc udziału. Na drugim miejscu był Polsat - 10,13 proc.udziału, a na trzecim TVP 1 - 5,46 proc. Najwięcej widzów - 682 tys. - oglądało odcinek 22 września br. Wpływy cennikowe z reklam emitowanych wokół serialu wyniosły 2,5 mln zł.

(Mackuch, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo