Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jury Grand Press wzywa KRRiT do odstąpienia od kary dla TVN 24

Jury Grand Press 2017 (fot. Adam Guz/Press)

"Wyrażamy zdecydowany protest przeciwko nałożeniu przez KRRIT kary na stację TVN 24 za relacjonowanie ubiegłorocznych protestów obywatelskich przed Sejmem RP" - oświadczyło jury konkursu Grand Press.

- Wydaje nam się, że to było na tyle istotne, na tyle ważne, na tyle bezprecedensowe i potencjalnie o tak istotnych konsekwencjach, że warto, żebyśmy się wypowiedzieli - mówił podczas gali Grand Press Dariusz Rosiak z Polskiego Radia, jeden z jurorów. Rosiak odczytał protest dziennikarzy, członków jury Grand Press.

Warszawa, 12 grudnia 2017 roku

Protest dziennikarzy, członków jury Grand Press

Wyrażamy zdecydowany protest przeciwko nałożeniu przez KRRiT kary na stację TVN 24 za  relacjonowanie ubiegłorocznych protestów obywatelskich przed Sejmem RP. 
Organizacje medialne są powołane do tego, by relacjonować ważne wydarzenia publiczne, a próby prawnego ograniczania swobody takich relacji są nie do przyjęcia w demokratycznym państwie. 
Decyzja Krajowej Rady może być rozumiana jako próba zastraszania nadawcy, którego przekaz nie podoba się rządzącym. Nie wolno nam godzić się na tego typu działania, ponieważ podważają one istotę funkcjonowania mediów, jaką jest wolność słowa.

Wzywamy władze KRRiT do odstąpienia od kary i poszanowania dla niezależności mediów w Polsce. 

Jury Grand Press 2017

KRRiT, nakładając na nadawcę TVN 24 karę 1,48 mln zł (najwyższą w historii Krajowej Rady), uznała, że stacja naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 Ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu.

 


(KOZ, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Agory odchodzi Monika Lech, dyrektor wydawnicza i programowa Wyborcza.pl

Monika Lech do Agory trafiła w kwietniu ub.r. (fot. materiały prasowe)

Monika Lech, dyrektor wydawnicza i programowa serwisu Wyborcza.pl, odchodzi z Agory. – To w pełni moja decyzja. Po prostu przyszedł czas na zmiany. Nie mam jeszcze sprecyzowanych dalszych planów zawodowych – mówi "Presserwisowi".

Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej", komentuje: - Monika Lech dołączyła do zespołu w momencie, gdy potrzebowaliśmy mocnego wsparcia w zakresie kompetencji cyfrowych.

Stanowisko dyrektor wydawniczej i programowej Wyborcza.pl objęła pod koniec ub.r. Była odpowiedzialna za rozwój serwisów internetowych związanych z ”Gazetą Wyborczą” - Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl i serwisów lokalnych. Do Agory trafiła w kwietniu ub.r. – początkowo jako dyrektor wydawnicza portalu Gazeta.pl.

Monika Lech w latach 2014-2016 była związana z Grupą Onet-RASP, m.in. jako digital publishing director. W latach 2005-2014 z Grupą Onet.pl, m.in. jako dyrektor strony głównej Onet.pl, dyrektor pionu informacji i dyrektor wydawnicza pionu internetowego.

(KOZ, 13.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY