Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Nisztor poprowadzi poranki w Polskim Radiu 24

Piotr Nisztor w TV Republika prowadzi program ”Rozmowa ściśle jawna” (screen z YouTube)

Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej Codziennie" dołączy do grona prowadzących poranną audycję w Polskim Radiu 24 - dowiedział się "Presserwis".

Piotr Nisztor prowadzi też w TV Republika program ”Rozmowa ściśle jawna”. Był współautorem artykułów we "Wprost", w których ujawniano rozmowy podsłuchanych polityków. Pracował m.in. w ”Rzeczpospolitej”, ”Pulsie Biznesu” i ”Dzienniku”.

Gospodarzami poranków w Polskim Radiu 24 są: Dorota Kania (redaktor naczelna TV Republika), Grzegorz Jankowski (były redaktor naczelny "Faktu"), Sławomir Jastrzębowski (redaktor naczelny "Super Expressu") i Tadeusz Płużański (kierownik redakcji publicystyki TAI w TVP). We wrześniu br. z prowadzenia programu zrezygnowała Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, szefowa redakcji programu ”Pytanie na śniadanie” w TVP 2.

(KOZ, 02.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z radiowej Trójki

Artur Andrus z Trójką związany jest od 1994 roku (fot. Piotr Król/Press)

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Programu III Polskiego Radia, po tym jak nie dostali zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę ze z TVN 24.

– To nie był dla mnie wybór pomiędzy TVN 24 a Trójką. To jest dla mnie wybór pomiędzy tym, czy ja mogę coś o sobie decydować, czy nie – mówi Artur Andrus. – Dotychczas przez dwanaście lat moja współpraca z TVN 24 jakoś nie przeszkadzała poprzednim zarządom, dało się to godzić – zwraca uwagę. I dodaje: – Zgodnie z umową i jej wszelkimi zapisami formalnie powinienem mieć zgodę na każdy występ publiczny.
Jak informowaliśmy, Artur Andrus nie otrzymał zgody od zarządu Polskiego Radia na współpracę ze ”Szkłem kontaktowym” w TVN 24. W odpowiedzi na pytania "Presserwisu" rzeczniczka radia Małgorzata Kaczmarczyk informowała, że w czwartek 19 października prezes Jacek Sobala spotkał się z Arturem Andrusem. "Nie ujawniamy treści tej rozmowy. Czy Artur Andrus zostanie w Trójce – decyzja należy do niego" - przekazała nam Kaczmarczyk.
– Postanowiłem, że jeżeli stanowisko radia będzie nieugięte i nie znajdziemy możliwości porozumienia w tej sprawie, odejdę. I tak się stało – mówi Artur Andrus. – Nie wiem, czy jeszcze wystąpię na antenie Trójki. Być może jeszcze się pojawię, żeby poprowadzić ostatnią audycję. Poprosiłem o szybkie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - dodaje Andrus.
Artur Andrus do radiowej Trójki trafił w 1994 roku. Prowadził takie audycje, jak ”Powtórka z rozrywki”, ”Teraz śmieszniej” i ”MUR – Magazyn Uzupełnień Rozrywkowych”. Obecnie jest autorem codziennej ”Akademii rozrywki”. W 2005 roku dołączył do grona komentatorów "Szkła kontaktowego" w TVN 24.
Z podobnych pwodów z Trójki odchodzi Robert Kantereit, który nie otrzymał zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę z TVN 24. – Zostaliśmy postawieni pod ścianą przez prezesa. Wybór był trudny – mówi Robert Kantereit. – Myślę, że Artur i ja traktowaliśmy Trójkę jak dom. Tym trudniej podejmuje się takie decyzje – tłumaczy. Kantereit w Trójce wykorzystuje teraz zaległy urlop. Od 2015 roku jest jednym z prowadzących pasmo w TVN 24 „Wstajesz i wiesz”. W Trójce pracował od 2004 roku, gdzie prowadził popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”.

(KOZ, 02.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo