Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Listopad 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kłopot z Piątkiem, czarne wizje Grynberga, wcielenia Wielińskiego

Press 11-12/2017

Press

Od pewnego czasu na spotkaniach muszę udowadniać, że jestem Polakiem – mówi w „Press” pisarz Mikołaj Grynberg. W rozmowie z Markiem Zającem opowiada, jak w Polsce obudziło się coś, co już nigdy nie miało się obudzić, i dlaczego redaktorzy umieszczają gwiazdy Dawida na okładkach.

Press

Za mało o zawartości książki, za dużo o jej autorze – tak zagraniczni korespondenci oceniają dyskusję polskich dziennikarzy wokół książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. Środowisko mediów niewątpliwie ma z Piątkiem kłopot. On sam zaczyna mieć kłopot z mediami.

Press

Nie w Warszawie, lecz w Gdyni agencja Thomson Reuters rozwija swój biznes - w tym dziennikarski newsroom. Snapy na temat 5,5 tys. spółek z 23 krajów są stąd rozsyłane na cały świat. Czy Gdynia przejmie obowiązki Berlina, Londynu bądź Singapuru?

Press

Platformy crowdfundingowe we Włoszech udowadniają, że poprzez nie można finansować wyjazdy reporterów w rejony wojen czy konfliktów. Warunkiem jest dobra marka dziennikarza i publiczne rozliczanie kosztów. Jak włoscy czytelnicy inwestują w jakościowe dziennikarstwo - czytaj w „Press”.

Press

Brudny Henryk na co dzień leczy ludzi. Treneiro Vlog ćwiczy skoki spadochronowe. Cyber Marian haruje jak wół, a reZigiusz wkrótce odpali nowy projekt. Przedstawiamy zwycięzców Grand Video Awards 2017 – nagród dla najlepszych twórców w internecie. Relacja z obrad jury, wyniki konkursu i zdjęcia z finałowej gali.

Press

Wśród kleru i polskich hierarchów kościelnych nie ma mody na czytanie „Tygodnika Powszechnego”. W parafialnych kioskach raczej go nie znajdziemy. Lecz od czasów dobrej zmiany tygodnikowi wiedzie się lepiej. Wydawca ryzykuje i zwiększa nakład.

Press

Volksdeutsch, który sprzedał się Niemcom – zdaniem dziennikarzy z prawicy. Ślązak z Katowic, który matecznika nie szanuje – zdaniem działaczy ze Śląska. Dziennikarz, który bawi się w polityczne manifesty – zdaniem kolegów z mainstreamu. Bartosz T. Wieliński wyrósł na frontmana „Gazety Wyborczej”, lecz zdaniem wielu niepotrzebnie pali za sobą mosty.

Press

Ranking agencji public relations według przychodów w 2016 roku – kolejna edycja przygotowywanego przez „Press” od 12 lat rankingu tej branży. Zestawienie top agencji o najwyższej dynamice przychodów i najwyższej dynamice free income.

Press

Nie zamierza się usprawiedliwiać ani tłumaczyć z przeszłości. Podtrzymuje, że to on odkrył źródła Amazonki. Dla zachowania europejskich korzeni zamknąłby granice dla wszystkich. Podróżnik i dziennikarz Jacek Pałkiewicz nie walczy z krytykami, ale też nie chce trzymać języka za zębami.

Press

Gdy przy bramie wjazdowej zabrakło ludzi do sprzedaży wejściówek, ubrali ją w pomarańczową kamizelkę i dali kasę fiskalną. Goście rozpoznawali ją: „A pani to nie była wcześniej w telewizji?”. Poczuła się upokorzona. Dla dziennikarzy po czterdziestce strata pracy to podwójny dramat.

Press

Robert Biedroń to chyba jedyny samorządowiec, który ma niemalże 24-godzinny kontakt z mediami, a te pokazują go głównie z dobrej strony. Czy to wystarczy, by zostać czarnym koniem wyborów prezydenckich? Analiza politycznego wizerunku prezydenta Słupska.

Press

Na rynku youtuberów i vlogerów robi się ciasno, więc niektórzy od razu uderzają w niszę. Zaś marketerzy coraz częściej myślą: dlaczego do kampanii brać tylko dużych influencerów, skoro za te same pieniądze można mieć kilku mniejszych? Przeczytaj w „Press”, czy mają rację.

Press

Najlepsze serwisy dla biegaczy – czytali i ocenili dla „Press” dziennikarze, którzy sami uprawiają ten sport. Przedstawiamy Top 12 witryn spośród ponad 20 analizowanych.

Zapraszamy do lektury.

(01.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

#MeToo po polsku, formacja Kulson, tęczowy Jacek

Press 01-02/2018

Press

Wydawcy „Faktów” TVN twierdzą, że za pracę z Wojciechem Bojanowskim powinni dostawać specjalny dodatek ze względu na zagrożenie kardiologiczne. W szczerej rozmowie z „Press” Dziennikarz Roku 2017 ujawnia m.in. swój sposób na zatrudnienie się w redakcji i dlaczego został dowódcą statku powietrznego.

Press

„Nazywanie Piotra Szczęsnego zwykłym samobójcą jest niestosowne, bo oznacza bagatelizowanie tego, co zrobił” – twierdzą jedni. A inni: - „Nie można skupiać się na motywie politycznym, bagatelizując chorobę tego człowieka”. Poruszający tekst o Zwykłym Szarym Człowieku, któremu nie udało się obudzić mediów.

Press

Wojciech Cejrowski jest najlepszym przykładem na skuteczność zasady: nieważne, jak o tobie mówią, ważne, żeby nie przekręcali nazwiska. Celebryta odgrywający kołtuna, który dobrze ustawił się biznesowo, wmawia ludziom, że idzie „boso przez świat” - a oni mu wierzą.

Press

Francuska agencja AFP nie puściła wypowiedzi polskiego ministra obrony, bo w centrali nie uwierzyli, że mógł tak powiedzieć. Niemieckiego korespondenta redakcja prosi o wyjaśnienie „stanu ducha polskiego społeczeństwa”. Korespondenta czeskiej telewizji koledzy przy piwie pytają, o co tym Polakom chodzi. Nasz dziwny kraj trafił na czołówki światowych mediów.

Press

Szybka reakcja polskich redakcji na oskarżenia autorek Codziennika Feministycznego wobec Jakuba Dymka i Michała Wybieralskiego zaskoczyła tych, którzy pamiętają, jak opornie reagowała branża na sprawę Kamila Durczoka. Czy Dymek i Wybieralski staną się rodzajem straszaka na innych?

Press

Pokaż mi swoje favy, a powiem ci, kim jesteś – Stanisław M. Stanuch przeanalizował konta dziennikarzy na Twitterze, by poznać, w reakcji na czyje tweety najczęściej klikają serduszko. W tym rankingu dziennikarskiego Twittera wcale nie popularność publicysty czy komentatora decyduje o miejscu w czołówce.

Press

Internetowa branża chętnie ją nagradza, a media pieszczą. Barbara Sołtysińska, twórczyni indaHash, szybko została okrzyknięta królową polskiego internetu. Ile w tym jest jej ciężkiej pracy, ile wyczucia rynku, a ile umiejętnego PR – przeczytaj w „Press”.

Press

Jeden zamienił największe radio na mniejsze, inny radio na telewizję, jeszcze inny zostawił internet dla prasy i ze zdumieniem obserwuje, że słowo drukowane wciąż działa. Dziennikarze, którzy w 2017 roku zmienili pracę, szukali przede wszystkim lepszych pensji lub etatów – a pod tym względem oferta redakcji jest coraz uboższa.

Press

66,4 proc. pytanych przez PressInstitute dziennikarzy twierdzi, że wizerunek policji się pogorszył, a 70,2 proc. - że w ostatnich latach ta formacja mundurowa stała się bardziej upolityczniona. Fachowcy przestrzegają, że policja staje się narzędziem w rękach rządzących - a policja na to: „Dołącz do drużyny Kulsona”.

Press

Galina Timczenko jest jak marszałek Kutuzow: wprawdzie przegrała prowadzenie serwisu Lenta.ru w Moskwie, ale się nie poddała – i stworzyła jeszcze lepszy serwis o Rosji, tylko w Rydze. Jej portal Meduza zadziwia specjalistów z Zachodu jakością i ciekawymi rozwiązaniami. Tu nawet reklamy muszą przejść fact-checking.

Press

Dwudziestoparolatkowie zaczynają kierować redakcjami. Bez kompleksów z powodu braku doświadczenia, bez frustracji z powodu gorszej sytuacji w mediach, z przewagą sprawniejszego poruszania się w social mediach. W „Press” tłumaczą, dlaczego nadają się już na takie stanowiska.

Press

Dwudziestoparolatkowie zaczynają kierować redakcjami. Bez kompleksów z powodu braku doświadczenia, bez frustracji z powodu gorszej sytuacji w mediach, z przewagą sprawniejszego poruszania się w social mediach. W „Press” tłumaczą, dlaczego nadają się już na takie stanowiska.

Press

Stworzyli kanał Emce kwadrat, by krótko wyjaśniać naukowe zagadnienia. Dziś ich widzowie życzą sobie, by robili coraz więcej i coraz dłużej – i chwalą za fajny product placement. Huyen Pham i Marcin Hguyen opowiadają, dlaczego występ w telewizji śniadaniowej to stres dla youtubera i że nie wszystko zrobią dla sponsora.

Press

Sekcja specjalna: „Panorama Reklamy” - czyli ocena rynku reklamowego w 2017 roku przeprowadzona przez redakcję „Press”. Analiza 105 agencji reklamowych i domów mediowych: osiągnięcia, kondycja firmy, inwestycje w ludzi i usługi, nowi klienci, wyniki finansowe. Wyróżnienia dla wybijających się na rynku firm.

Press

Nie oglądałeś – to zobacz! W najnowszym „Press” relacja z gali Grand Press 2017. Ważne słowa, które padły ze sceny. Laureaci nagród Grand Press. Jak głosowały redakcje na Dziennikarza Roku.

Zapraszamy do lektury.

(02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo