Wydanie: PRESS 11-12/2017

I Ślązak, i Polak

Volksdeutsch i gnojek, który sprzedał się Niemcom – zdaniem dziennikarzy z prawicy.

Ślązak z Katowic, który matecznika nie szanuje – zdaniem działaczy ze Śląska.

Dziennikarz, który bawi się w polityczne manifesty – zdaniem kolegów z mainstreamu.

Bartosz T. Wieliński, który przez ostatni rok wyrósł na frontmana „Gazety Wyborczej”, zdaniem wielu niepotrzebnie pali za sobą mosty.

W 1998 roku przez katowicką redakcję „Gazety Wyborczej” przewija się tłum kandydatów na dziennikarzy. Wśród nich jest Bartosz T. Wieliński (skąd się wzięło owo „T.” przed nazwiskiem, nie ujawnia), student politologii po pierwszym roku. Zaczyna w tym fachu, jak wielu, od zwykłych notek z miasta.

– Pamiętam go z pierwszych dni w redakcji, bo widać było, że ma osobowość i ciekawość świata. Na początku prowadził miejską rubrykę, do której pisał dużo tekstów przyrodniczych, popularnych wśród czytelników – opowiada Waldemar Szymczyk, były zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” w Katowicach, obecnie dyrektor wydawniczy Imago PR.

Małgorzata Wyszyńska

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Kup dostęp poprzez SMS wysyłając treść KOD.PRESS na numer 7255 (koszt 2,46 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Prześlij". Więcej informacji w regulaminie.

Tutaj wpisz kod dostępowy otrzymany bezpośrednio od PRESS. Więcej informacji w regulaminie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.