Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Fakt”: samochód prezesa TVP uczestniczył w wypadku, prezes schował się w lesie

Jacek Kurski (fot. Maciej Weber)

„Fakt” ustalił, że w poniedziałek ok. 14.00, gdy Jacek Kurski, prezes TVP wracał z festiwalu w Opolu, jego służbowa skoda suberB uczestniczyła w wypadku samochodowym. Nikomu nic się nie stało, ale świadkowie wypadku zapamiętali, że Kurski wybiegł z auta i uciekł do lasu. TVP grozi dziennikowi "krokami prawnymi".

Samochód,w którym jechał Jacek Kurski zatrzymało się na poboczu drogi nr 45 na wysokości koło miejscowości Bierdzany. „Kierowca prezesa, chciał zawrócić, ale nie włączył kierunkowskazu i uderzył w prawidłowo wymijający limuzynę, samochód osobowy marki opel astra” – relacjonował informator „Faktu”. Według informacji dziennika po wypadku Jacek Kurski schował się między drzewami i obserwował drogę. „Czekał na drugi samochód, który nadjechał po kilkunastu minutach” - opowiedział rozmówca „Faktu”.
TVP wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym grozi "Faktowi" "stosownymi krokami prawnymi". W oświadczeniu czytamy: "Nieprawdziwa jest informacja, że auto służbowe nie miało włączonego kierunkowskazu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Auto TVP z włączonym lewym kierunkowskazem wykonywało prawidłowy manewr skrętu. W tym momencie doszło do kolizji z samochodem, który chciał wyprzedzić pojazd telewizji.
Nieprawdziwa jest również informacja, że Prezes TVP oddalił się z miejsca zdarzenia. Prezes Jacek Kurski zszedł na pobocze, gdzie oczekiwał na auto zastępcze, co mogą potwierdzić świadkowie zdarzenia.
O odpowiedzialności za przyczyny kolizji zdecyduje sąd, do którego trafi sprawa. W tym kontekście wskazanie przez portal Ringier Axel Springer Polska na kierowcę auta TVP jako osobę winną zdarzenia, jest nadużyciem.
W związku z powyższymi nieprawdziwymi informacjami, wymierzonymi w Zarząd i pracowników TVP, Spółka podejmie stosowne kroki prawne – podobnie, jak w przypadku innych publikacji portalu i dziennika „Fakt” z ostatnich tygodni".

(Opole - Kluczbork, 20.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Kuba Wojewódzki" w TVN zaczyna jesień od ponad 900 tys. widzów

(fot. Archiwum Press)

Show "Kuba Wojewódzki" w TVN ogląda średnio 936 tys widzów.

Talk-show "Kuba Wojewódzki" wrócił po letniej przerwie do ramówki TVN. Pierwszy odcinek wyemitowano we wtorek 5 września br. o 22.30. Po trzech tygodniach emisji program jest wiceliderem w grupie ogólnej z udziałem w rynku 10,67 proc. Pierwszy jest Polsat z udziałem 12,71 proc., trzeci TVP 2 - 9,56 proc., a czwarty TVP 1 - 5,04 proc. W grupie komercyjnej program Wojewódzkiego ma 13,54 udziału w rynku. Ustępuje Polsatowi (17,21 proc.), a wygrywa z TVP 2 (6,67 proc.) i TVP 1 (3,16 proc.).
Dane: Nielsen Audience Measurement.


(Mackuch, 21.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo