Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Kurski ma dwie propozycje dla Marzeny Paczuskiej

(fot. Archiwum Press)

Marzena Paczuska, szefowa "Wiadomości" TVP 1, ma 6 września wrócić z przedłużonego urlopu. Prawdopodobnie straci stanowisko w "Wiadomościach", ale pozostanie w strukturach TVP.

Prezes TVP Jacek Kurski w rozmowie z "Presserwisem" zapewnia, że ma dla Marzeny Paczuskiej propozycje pracy. - Niezwykle cenię panią dyrektor. Wyjaśnimy sobie kwestie sporne. Przygotowałem dla niej dwa stanowiska. Jedno bardziej zajmujące od drugiego, oba jednak prestiżowe - mówi Jacek Kurski. Pytany, czy zgadza się na odwołanie Paczuskiej ze stanowiska szefowej "Wiadomości", Kurski odpowiada tylko: - Kwestie personalne w redakcjach pozostawiam w gestii ich szefów.

Jest więc raczej przesądzone, że Marzena Paczuska, która formalnie wciąż pozostaje szefową "Wiadomości", straci stanowisko. Tego chce Klaudiusz Pobudzin, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

O dwóch propozycjach prezesa TVP dla Paczuskiej wspominają w najnowszym numerze "Sieci Prawdy" Robert Mazurek i Igor Zalewski - sugerując jednak, że Marzena Paczuska odrzuciła już obie propozycje Kurskiego i chce pozostać w "Wiadomościach". Pytana przez "Presserwis", Paczuska nie odpowiedziała. 

Funkcję p.o. szefa "Wiadomości" pełni Jarosław Olechowski. W sierpniu br. "Wiadomości" straciły rok do roku - a więc wobec "Wiadomości" nadawanych już po dobrej zmianie w telewizji - ponad pół miliona widzów (dane NAM).


Maciej Kucharski

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.