Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Karnowski proponuje ponowne rozdanie koncesji

(fot. Screen z Youtube)

Jacek Karnowski w serwisie Wpolityce.pl apeluje o ponowne rozdysponowanie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - tak, aby rynek był bardziej pluralistyczny. W tym samym czasie aplikuje o koncesję dla swojej stacji.

"Może więc warto wszystko zacząć od nowa? Ale tak zupełnie. Telewizję publiczną usamodzielnić, oddzielić od polityki tak bardzo jak to możliwe, wyważyć światopoglądowo jej władze, ale jednocześnie wygasić wszystkie koncesje mediów prywatnych i rozdać je od nowa?" - napisał Karnowski. Jego zdaniem taki ruch zapewniłby "realny pluralizm". 

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski nie chciał odnieść się do propozycji Jacka Karnowskiego, tłumacząc, że nie zna jego tekstu. Warto dodać, że w najbliższych tygodniach Rada ma się zająć wnioskiem o koncesję należącej do spółki braci Karnowskich telewizji Wpolsce.pl - z pismem wystąpili już kilka tygodni temu, ale muszą poprawić błędy formalne.

Maciej Myśliwiec, medioznawca z Akademii Górniczo-Hutniczej, przekonuje, że Karnowski pisze to, co chcą przeczytać jego czytelnicy. - Pokazuje też poparcie mediów, które są przychylne rządowi, wobec tych pomysłów, które jednocześnie mogą ograniczyć działalność mediów krytycznych wobec Szydło i jej ministrów. Ja bym nie głosił tak radykalnych wniosków, bo można zapytać - co z koncesjami mediów, w których pracował Karnowski? One też były przyznane w nieprawidłowy sposób? - pyta Maciej Myśliwiec.

Przypomnijmy, że 25 sierpnia 2017 roku brat Jacka Karnowskiego Michał tak skomentował na Twitterze wygranie przez Agorę przetargu na koncesję radiową w Gdańsku: "To takie wzruszające, że tyle musiało się zmienić, by Agora nadal otrzymywała częstotliwości od Krajowej Rady".

(JM, 05.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Biel koordynuje projekt TVN 24 dofinansowany przez Google

Beata Biel prowadziła szkolenia i wykłady dla dziennikarzy (screen z YouTube.com)

Beata Biel pracuje nad projektem Konkret 24 - serwisem TVN 24, który ma zajmować się walką z tzw. fake newsami. Dostał on dofinansowanie z funduszu Google DNI Innovation Fund.

Beata Biel pracę w pionie portali informacyjnych TVN 24 rozpoczęła we wrześniu br., jest koordynatorką projektu Konkret 24 - który ma być społecznościowym serwisem zajmującym się walką z postprawdą. "Mam nadzieję dostarczyć Wam najlepszy projekt anty-fakenewsowy w Polsce, Konkret24" - napisała na Facebooku Beata Biel, dodając, że to "pierwsze dni nowej pracy w starym miejscu pracy".

Biel ostatnio zajmowała się organizacją szkoleń medialnych, od jesieni 2015 roku do wiosny br. była odpowiedzialna za szkolenie dziennikarzy z Europy Środkowo-Wschodniej w Google News Lab. Wcześniej związana była m.in. z telewizją TVN (głównie redakcją "Uwagi" i "Superwizjera"). W 2008 roku otrzymała nagrodę Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny (audycja "Pomoc w śmierci").

Więcej przeczytasz w "Presserwisie".

(JM, 05.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo