Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny dziennikarz zniknął z Twittera

Szymon Jadczak z TVN, jeden z najbardziej wpływowych polskich dziennikarzy na Twitterze, zamknął swoje konto. – Wylogowałem się do życia – tłumaczy.

– Twitter zajmował mi za dużo czasu. Prawdziwe życie jest gdzie indziej. Zauważyłem, że Twitter nie ma dobrego wpływu na moją pracę i życie – mówi Szymon Jadczak. – Mam teraz 30 dni na podjęcie ostatecznej decyzji (Twitter daje 30 dni na ewentualne cofnięcie decyzji o usunięciu konta - przyp. red.). Nie wykluczam, że wrócę, ale jeśli tak się stanie, to będę się starał używać Twittera z mniejszym zaangażowaniem – zaznacza.
Z opublikowanej w ”Press” w ub.r. analizy Stanisława M. Stanucha wynikało, że Szymon Jadczak był w czołówce dziennikarzy najlepiej połączonych z innymi dziennikarzami (był tzw. bramą, miał po równo followersów wśród dziennikarzy mainstreamowych i prawicowych).
Jadczak ma na Twitterze 5,7 tys. obserwujących, wysłał ponad 15 tys. wiadomości.
W najnowszym ”Press” piszemy o dziennikarzach, którzy próbują uwolnić się od tweetowania.

(KOZ, 07.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przeszukanie w siedzibie Allegro. UOKiK szuka dowodów na faworyzowanie przez Allegro swojego sklepu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził przeszukanie w siedzibie Allegro – poinformował w komunikacie UOKiK.

Przeszukanie ma związek z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym, w którym urząd sprawdza, czy przedsiębiorca faworyzuje własny sklep internetowy kosztem innych sprzedawców. Przeszukanie prowadzone jest w ramach postępowania wyjaśniającego, które UOKiK wszczął 21 czerwca. Do urzędu wpływały liczne skargi, w których przedsiębiorcy zwracali uwagę na wprowadzone przez spółkę zmiany w sposobie funkcjonowania platformy Allegro.pl. Zmiany te miały powodować, że produkty sprzedawane na platformie przez oficjalny sklep Allegro miały być identyfikowane w wynikach wyszukiwania jako najbardziej trafne.
„Chcemy wstępnie ustalić, czy w związku z działaniami Grupy Allegro mogło dojść do ograniczenia konkurencji. Sprawdzamy, czy spółka nie faworyzuje własnego sklepu internetowego w szczególności poprzez lepszą prezentację jego ofert” – powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał, cytowany w komunikacie.
UOKiK tłumaczy, że przeszukanie w siedzibie przedsiębiorcy to narzędzie stosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany podmiot ma dowody, które mogą być istotne w sprawie. Może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu przez UOKiK zgody sądu. Podczas przeszukania przedsiębiorca ma obowiązek wpuścić kontrolujących do budynków i lokali, a także udostępnić dokumenty oraz nośniki danych. Prowadzone jest zwykle w asyście policji. W tym roku urząd dwukrotnie skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.
Do sprawy odniósł się Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji koroporacyjnej w Allegro: "Potwierdzam, że obecnie toczy się postępowanie wyjaśniające prowadzone przez UOKIK. Nie jest to pierwsze tego typu postępowanie i podobnie jak w poprzednich przypadkach, w pełni współpracujemy z reprezentantami UOKIK udostępniając im informacje i dokumenty pomocne w przeprowadzeniu postępowania. Działamy w Polsce od niemal 18 lat i niezmiennie w pełni respektujemy zasady konkurencji oraz prawa konsumentów, efektywnie wpływając na rozwój rynku e-commerce w Polsce, dając szansę na rozwój blisko 100 tysiącom małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem naszej platformy. Prowadzimy działalność w oparciu o przepisy prawa i jesteśmy przekonani, że postępownie potwierdzi wysokie standardy naszego działania.

(07.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.