Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Joaquin Navarro-Valls. Miał 80 lat

Joaquin Navarro Valls (fot. Medol / wikipedia.org / CC BY-SA 4.0)

Zmarł Joaquin Navarro-Valls, były rzecznik Watykanu. Media o jego śmierci poinformowało watykańskie biuro prasowe.

Joaquin Navarro-Valls był lekarzem i dziennikarzem, pracował jako rzecznik Watykanu w latach 1984-2006. Był wieloletnim współpracownikiem Jana Pawła II i Benedykta XVI.

(CP, 06.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Nowiński redaktorem naczelnym "Naszego Olsztyniaka"

Adam Nowiński do "Naszego Olsztyniaka" przeszedł z "Gazety Olsztyńskiej" (fot. Beata Szymańska/GO)

Adam Nowiński zastąpił Annę Szapiel-Danylczuk na stanowisku redaktora naczelnego "Naszego Olsztyniaka" (Wydawca Olsztyn).

Stanowisko redaktora naczelnego "Naszego Olsztyniaka" Adam Nowiński objął na początku lipca br. Wcześniej był dziennikarzem "Gazety Olsztyńskiej" (Grupa WM), wydawcą serwisu Gazetaolsztynska.pl i prezenterem internetowej telewizji GO TV.

Nowiński zamierza zachować dotychczasowy charakter "Naszego Olsztyniaka", tygodnika adresowanego przede wszystkim do rodzin. - Chcę, by w gazecie ukazywało się jeszcze więcej informacji z olsztyńskich osiedli i relacji z licznych wydarzeń, które na nich się odbywają - mówi Nowiński. - Większy nacisk położymy także na naszą obecność w internecie, a więc na rozwój serwisu Naszolsztyniak.pl - dodaje.

Anna Szapiel-Danylczuk z Grupą Medialną Gazety Olsztyńskiej, do której należy m.in. spółka Wydawca Olsztyn, związana była przez 15 lat. Pracowała w dziale miejskim "Gazety Olsztyńskiej", była redaktor naczelną miesięcznika "Warto!", prowadziła bezpłatne gazety wydawnictwa, a przez ostatnie lata szefowała redakcji "Naszego Olsztyniaka". W rozmowie z "Presserwisem" wyjaśnia, że zrezygnowała ze stanowiska, bo zamierza rozpocząć pracę w innej branży.

"Nasz Olsztyniak" ukazuje się od 2001 roku, w weekendy, w nakładzie 22 tys. egz. Do części mieszkańców Olsztyna trafia bezpośrednio - na wycieraczki pod drzwiami, dostępny jest także w kilku punktach na terenie miasta. Wydawca Olsztyn w swoim portfolio ma także bezpłatny magazyn "Fit nie Fat" (dedykowany osobom aktywnym fizycznie) dystrybuowany m.in. w klubach fitness.

(TAD, 06.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo