Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Tekieli za Krzysztofa Gottesmana wicedyrektorem Polskiego Radia 24

Robert Tekieli zostanie wicedyrektorem informacyjno-publicystycznego Polskiego Radia 24 – dowiedział się ”Presserwis”. Zastąpi Krzysztofa Gottesmana.

Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia odwołał Krzysztofa Gottesmana za dopuszczenie prof. Jana Hartmana do udziału w audycji "Gorący temat" prowadzonej przez Filipa Memchesa 28 kwietnia br. "Odwołałem Krzysztofa Gottesmana po tym, jak dowiedziałem się, że do Polskiego Radia 24 został zaproszony Jan Hartman, człowiek, który opowiada się między innymi za kazirodztwem" - powiedział Sobala w rozmowie z Niezalezna.pl.
Robert Tekieli jest obecnie felietonistą ”Gazety Polskiej”. W przeszłości był m.in. redaktorem naczelnym ”Brulionu” i wicenaczelnym tygodnika ”Ozon”.
Krzysztof Gottesman stanowisko wicedyrektora Polskiego Radia 24 objął w listopadzie ub.r. Wcześniej – od sierpnia ub.r. - kierował redakcją publicystyki w rozgłośni.
Od końca kwietnia br. dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24 jest Paweł Badzio.

(KOZ, 17.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Hlebowicz stracił stanowisko dyrektora radiowej Trójki

Zarząd Polskiego Radia odwołał Adama Hlebowicza ze stanowiska dyrektora Programu III Polskiego Radia. Jego następcą będzie od 24 maja Wiktor Świetlik.

Jednocześnie zarząd odwołał ze stanowiska wicedyrektora Trójki Szymona Sławińskiego. Zastąpi go od czwartku 18 maja Wojciech Surmacz, dotychczas szef naczelnej redakcji gospodarczej Polskiego Radia.

Adam Hlebowicz był dyrektorem radiowej Trójki od kwietnia ub.r. Stanowisko to objął za poprzedniego zarządu Polskiego Radia. Za jego kadencji z Programu III zwolniono m.in. Pawła Sołtysa, Wojciecha Dorosza, Damiana Kwieka, Tomasza Ławnickiego i Joannę Mielewczyk, a stanowisko szefowej redakcji aktualności straciła Grażyna Mędrzycka (obecnie w Polskim Radiu 24). Z Trójki odeszli m.in. Marcin Zaborski (do RMF FM) i Michał Nogaś (do „Gazety Wyborczej”). Antena podjęła za to współpracę m.in. z Mateuszem Matyszkowiczem, Maciejem Pawlickim i Tomaszem Rożkiem.

Wiktor Świetlik, który zostanie dyrektorem Programu III, obecnie współpracuje informacyjno-publicystycznym Polskim Radiem 24. Świetlik jest publicystą tygodnika ”W Sieci” i ”Super Expressu”, jednym z prowadzących program "W tyle wizji" w TVP Info, a także dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy. 

Nowy wicedyrektor Trójki Wojciech Surmacz od listopada ub.r. kierował naczelną redakcją gospodarczą Polskiego Radia. Surmacz w latach 2014-2016 był redaktorem naczelnym ”Gazety Bankowej” i serwisu wGospodarce.pl (oba media należą do Fratrii, wydającej także tygodnik "W Sieci"). Wcześniej przez trzy lata pracował jako dziennikarz w miesięczniku ”Forbes” (Ringier Axel Springer Polska). Jest autorem głośnego tekstu "Kadisz za milion dolarów", po którego publikacji redakcja i wydawca "Forbesa" przepraszali całą społeczność żydowską w Polsce. W latach 2007–2011 Surmacz był dziennikarzem tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska), a od 1998 do 2007 roku pracował w dzienniku "Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska).

(KOZ, 17.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.