Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Marzec 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lewoskrzydłowy Woś, festiwale Kaczyńskiego, wyskok Antosiewicza

Press 04/2017

Press

Gdy PiS znajdzie się na niebezpiecznym wirażu, współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego wybierają numery do dziennikarzy i ściągają ich na rozmowę z szefem. Właśnie podczas takich festiwali szansa na wywiad jest największa. Jak się dopchać do ucha prezesa – czytaj w najnowszym „Press”.

Press

Mówi o sobie, że jest partyzantem lewicowych mediów, częścią lewicowej guerrilli rozsianej po różnych redakcjach. „Ale bójcie się, bo jest nas coraz więcej!” - przestrzega Rafał Woś z „Polityki”. Przyznaje, że w swojej redakcji biega po lewym skrzydle często osamotniony.

Press

Nie jeżdżę na wakacje, wydatki ograniczyłem do minimum, nie kupuję nowych ciuchów – opowiada doświadczony dziennikarz, którzy stracił pracę i od dłuższego czasu nie może znaleźć nowej. W „Press” polecamy poradnik, jak nie dać się wypchnąć z rynku pracy.

Press

Krok za daleko czy krok we właściwym kierunku? Dziennikarze nie są zgodni w ocenie wystąpienia Marcina Antosiewicza na temat Janusza Korwin-Mikkego. Choć przyznają, że idea była słuszna. On sam ma swoje wyjaśnienie na to, dlaczego postanowił tłumaczyć Polaków.

Press

Łukasz Jakóbiak tylko raz usłyszał: „Przyjdę, jak będziesz w telewizji”. Po trzech latach ta osoba zmieniła zdanie i przyszła do jego kawalerki na wywiad. W „Press” Jakóbiak ujawnia, jak pracuje nad rozmowami, że 20 m kw tak naprawdę nie ma znaczenia i jaki błąd popełnił w projekcie z Ellen DeGeneres.

Press

Zdaniem ekspertów z USA digital fixers to przyszłość dziennikarstwa. Jeśli tak – polscy dziennikarze są w awangardzie. Kto nie słyszał o grupach fachowców skupionych w społecznościach, ma szansę nadrobić zaległości. Wchodź do zamkniętej grupy – radzimy w „Press”.

Press

Ma 29 lat, pochodzi ze Szczecina, jest właścicielem pięciu kanałów telewizyjnych – ale dla branży pozostaje zagadką. Może ma duży spadek, bogatego wujka albo wygrał w totolotka? - zastanawiają się nadawcy. Nic z tych rzeczy. Przeczytaj w „Press”, kim jest Michał Winnicki.

Press

Wszystkie pozostawione przez ciebie ślady w internecie umożliwiają sporządzenie cyfrowego cienia. Na podstawie udostępnionych przez ciebie informacji powstaje cyfrowy odcisk palca. Zaledwie 70 twoich lajków zdradza o tobie więcej, niż wiedzą twoi przyjaciele. Dowiedz się, co robić, by śledzący cię w internecie nie mieli ułatwionego zadania.

Press

Coraz więcej pracowników agencji reklamowych zmienia firmę co rok, nawet co pół roku. Młodzi ludzie nie chcą pracować w reklamie, więc szefowie agencji stosują różne techniki i akcje podjazdowe, by ich przyciągnąć do swoich firm. I naprawdę nie chodzi tylko o pieniądze.

Press

Nawet twórcy Facebooka nie przewidzieli, do czego można wykorzystywać nowe ikony reakcji – a gdy się zorientowali, było już za późno. Dla marek live reactions to szansa na budowanie zasięgu i zaangażowania odbiorców. W „Press” przeczytasz, jak przygotować głosowanie na żywo na Facebooku, by było skuteczne.

W kwietniowym „Press” ponadto: prasowe newslettery na WhatsApp; sprawdzone pomysły Jeffa Bezosa; polskie media a fake newsy; nieudane biznesy uczestników „Dragons' Den”.

Zapraszamy do lektury.

(31.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Maj 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ambasador Gmyz, trefniś Wróbel, zakazany Pollack

Press

W ucho, odpukać, jeszcze nie dostałem, ale w sklepie słyszę: „Proszę powiedzieć panu prezesowi...” – opowiada w najnowszym „Press” Mikołaj Cieślak, odtwórca roli Mariusza w „Uchu Prezesa”. O sobie mówi: - Jestem człowiekiem niczyim.

Press

Kto kogo udostępnia na Twitterze. Którzy dziennikarze odpowiadają najczęściej innym dziennikarzom, a którzy dostają najwięcej odpowiedzi na swoje tweety. Stanisław M. Stanuch na podstawie retweetów zbadał sieć powiązań dziennikarzy na Twitterze. Sprawdź w „Press”, do którego dziennikarskiego plemiona należysz.

Press

Pokaż w „Press” swoje biurko - a powiemy ci, jakim jesteś redaktorem naczelnym. Tym razem pod lupę wzięliśmy biurko redaktora naczelnego „Polityki” Jerzego Baczyńskiego. Dzięki temu poznaliśmy moc ołówka.

Press

Żaden dziennikarz BBC nie wziąłby udziału w nieformalnym obiedzie z premierem. Tymczasem w Warszawie nikogo nie bulwersuje, że redaktorzy naczelni chodzą na obiady z premierami. Co na to naczelni spoza stolicy – czytaj w „Press”.

Press

Cezary Gmyz korespondentem TVP w Berlinie został we wrześniu ub.r., a już w styczniu trafił do rankingu stu najbardziej żenujących mieszkańców stolicy Niemiec. W „Press” opisujemy, jak Gmyz pomylił posadę ambasadora z rolą korespondenta zagranicznego.

Press

Kiedy ktoś narzeka, że napisałem znów coś nieładnego o Austrii, odpowiadam, że nie jestem z organizacji turystycznej – mówi mieszkający w Wiedniu ceniony pisarz Martin Pollack. W rozmowie z Cezarym Łazarewiczem tłumaczy, dlaczego nawet gdy boli, trzeba pisać prawdę.

Press

Co czytają architekci, nauczyciele prawnicy, inżynierowie, lekarze.... Po raz pierwszy publikujemy rankingi czytelnictwa prasy w wybranych grupach zawodowych. Dane niedostępne w tradycyjnych analizach przygotowała dla „Press” spółka Polskie Badania Czytelnictwa. Obowiązkowa lektura dla wszystkich wydawców.

Press

Prawica uważa, że zdradził, a lewica nie zamierza go uznać za swojego. Jan Wróbel robi swoje, nie przejmując się strzałami z obu stron. W najnowszym „Press” sylwetka najbardziej znanego nauczyciela, który docenił siłę mediów.

Press

Marzysz o stażu zagranicznym? Przeczytaj w najnowszym „Press”, jak aplikować skutecznie. Beata Biel, Vadim Makarenko, Robert Socha, Maciek Nabrdalik i Grzegorz Piechota radzą, jak wybierać tematy badań, co napisać w liście motywacyjnym i gdzie szukać osób rekomendujących.

Press

Regionalne magazyny lifestylowe to segment rzadko doceniany na polskim rynku prasowym. A szkoda, bo wiele z nich warto znać. W najnowszym „Press” prezentujemy pierwszy ranking regionalnych pism lifestylowych. Przeczytaliśmy, przeanalizowaliśmy, oceniliśmy.

Press

Mieli zastąpić dziennikarzy, a dziś sami czują na plecach oddech nowego pokolenia. Popularni blogerzy zauważyli, że w sieci nastał czas wideo – więc żeby się ratować, część z nich wchodzi na YouTube. Przeczytaj, jak nowi twórcy internetowi skradli tym starszym sporo fejmu.

Press

„Dziennik Gazeta Prawna” po zmianach stał się udanym połączeniem newsów branżowych i opiniotwórczego dziennikarstwa. A mimo to w dyskusji publicznej prawie nie istnieje. Dlaczego, mimo wielu dobrych dziennikarzy, „DGP” trudno przebić szklany sufit popularności?

Press

Dawnej Justyny już nie ma, ale dziennikarze kochają wciąż tę z Soczi, zdobywającą złoty medal ze złamaną stopą. Nie krytykują jej nawet za dołączenie do norweskiego teamu. W „Press” analiza wizerunku Justyny Kowalczyk, która od trzech lat nie stanęła na podium w ważnych zawodach.

Press

Tytuły AdMana Roku 2016 zostały przyznane. W specjalnej sekcji w „Press” prezentujemy sylwetki zwycięzców tej prestiżowej nagrody dla ludzi reklamy oraz ujawniamy, jak głosowały firmy.

Ponadto w nowym, obszerniejszym „Press”: jak zarabiać na kuracji archiwów internetowych; rozmowa z Ludwiką Włodek; fenomen „The New European”; holenderskie programy telewizyjne mające pomagać ludziom – szkodzą.

Oraz dodatek specjalny: „Rynek Domów Produkcyjnych”.

Zapraszamy do lektury.


(02.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY