Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie wysyła list z przeprosinami do niemieckich dziennikarzy

(fot. Supermac1961 / flickr)

Towarzystwo Dziennikarskie wystosowało listo otwarty do dziennikarzy niemieckich i opinii publicznej RFN. "List jest naszą reakcją na niedawne wydarzenia w relacjach polsko - niemieckich" - piszą przedstawiciele TD.

Drodzy Przyjaciele,

budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

Na pierwszych stronach prorządowych polskich mediów widzimy obraźliwe fotomontaże przedstawiające niemieckich przywódców i liderów Unii Europejskiej w mundurach Wehrmachtu w scenerii z czasów II wojny światowej. Z ust najważniejszych polityków polskiego obozu rządowego padają wobec Niemiec, państwa sojuszniczego i przyjaznego Polsce, oskarżenia o dominację i narzucanie swej woli Europie.

Rzeczniczka partii rządzącej w głównym wydaniu „Wiadomości” państwowej telewizji zarzuca państwu niemieckiemu ingerowanie w wewnętrzne sprawy Polski i pyta: „Czy jesteśmy wolnym krajem czy kolonią niemiecką?”. Zapowiada zmianę prawa, która miałaby wyrugować niemieckich wydawców z polskiego rynku prasowego. Posuwa się nawet do pogróżek pod adresem prezesa koncernu prasowego Ringier Axel Springer strasząc go prokuraturą.

Drodzy niemieccy Przyjaciele,

wiemy, jak bolesne i krzywdzące są wszystkie te kłamstwa i oszczerstwa padające pod Waszym adresem. Zapewniamy, że są one tak samo bolesne dla nas, obrońców polskiego państwa prawa i polskiej demokracji.

Choć nie jesteśmy osobiście odpowiedzialni za tę nikczemną kampanię propagandową, której ofiarą padamy także my, kierujemy do Was słowa przeprosin i ubolewania. My, sygnatariusze tego listu jesteśmy dziennikarzami, publicystami i redaktorami mediów przywiązanych do idei demokracji i państwa prawa. Podziwiamy społeczeństwo i państwo niemieckie za respektowanie standardów demokratycznych i moralnych i za solidarność z prześladowanymi.

Jesteśmy przekonani, że większość polskiej opinii publicznej okaże się odporna na szerzoną w złej wierze antyniemiecką propagandę i że będzie to tylko bolesny i wstydliwy epizod w historii przyjaznych stosunków polsko-niemieckich.

Towarzystwo Dziennikarskie

(red, 17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Rosłaniec nie jest już sekretarzem redakcji „Logo”

Magdalena Rosłaniec przestała być sekretarzem redakcji miesięcznika dla mężczyzn „Logo” (Agora SA).

Na razie nikt jej nie zastąpi na tym stanowisku. - Obecnie wydawca nie ma planów na obsadzenie tego wakatu – informuje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.
Rosłaniec nie rozstaje się jednak z Agorą. - Pracuje nad innymi projektami wydawniczymi, zarówno papierowymi, jak i internetowymi, w tym takimi, które pozostają w zakresie od lat rozwijanych przez nią kompetencji: mody męskiej – informuje Nina Graboś.
W styczniu br. Marcin Kasprzak zastąpił na stanowisku naczelnego „Logo” Mikołaja Kirsche.

(MAK, 17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo